W środę po raz ostatni w sezonie 18/19 Naprzód rozgrywał mecz na własnym boisku. Na spotkanie 33.kolejki zabrzańskiej Serie A do Żernicy przyjechał Gwarek Zabrze, który dokładnie 12 czerwca obchodził 45-lecie.

Mecz doskonale rozpoczyna się dla drużyny trenera Kowala, już w 5 minucie Kamil Maj zagrywa w pole karne do Michała Zielińskiego, a ten schodzi z piłką do środka boiska i uderzeniem lewą nogą w kierunku dalszego słupka daje naszemu zespołowi prowadzenie.

Na drugiego gola dla Żerniczan nie trzeba było długo czekać, już w 9 minucie po podaniu Łukasza Balon wzdłuż bramki, akcję umieszczeniem piłki w siatce kończy Paweł Madej.

Kolejne minut, to próbujący konstruować akcję goście i wyprowadzający kontry nasi gracze i tak oto w 27 minucie, do piłki na wolne pole od Kamila Maja dopada Paweł Madej, wygrywa pojedynek fizyczny z rywalem, podaje do Łukasza Balon, a ten umieszcza piłkę w bocznej siatce, 3:0.

W 32 minucie, tym razem kontratak Gwarka, futbolówkę wzdłuż bramki zagrywa przeciwnik, a ona mimo trzech naszych zawodników w szesnastce Szulca odnajduje jego partnera z zespołu, który jak się okazało, zdobywa honorowego gola.

Pierwsza połowa mimo przewagi Naprzodu zakończyła się prowadzeniem 3:1.

Druga połowa, na co wpływ miał wynik i pogoda była już bardziej wyrównana, młodzi Zabrzanie częściej gościli w okolicach naszego pola karnego, ale bez większych konkretów, które zmusiłyby Dawida Szulca do poważniejszej interwencji.

W 76 minucie nie najlepsze podanie autorstwa Bartosza Klugera sprawiło, że Michał Zieliński z Łukaszem Balon mogli ruszyć do wysokiego pressingu, które skutkuje przejęciem piłki przez naszego najlepszego strzelca, który z zimną krwią uderzeniem w kierunku dalszego słupka zdobywa czwartą bramkę dla naszego zespołu.

Gwóźdź do trumny gości w 86 minucie wbija Jacek Kęsik, faulowany na środku boiska jest Bartosz Kluger, Paweł Madej szybko wykonuje stały fragment gry, podając do Łukasza Balon, a ten podaje wzdłuż bramki, a całą akcję zamyka wspomniany wcześniej Kęsik.

W ostatniej akcji meczu w polu karnym przeciwników faulowany jest Kamil Maj, a arbiter wskazuje na wapno, do futbolówki podchodzi nasz bramkarz grający z numerem jeden Dawid Szulc, nasz goalkeeper trafia w porzeczkę, a futbolówka wychodzi w pole. Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie.

Naprzód Żernica – Gwarek Zabrze 5:1 (3:1)