W niedzielne wczesne popołudnie Naprzód w ramach 15.kolejki Majer A klasy mierzył się na wyjeździe z MKS-em Zaborze.

Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku było dużo walki z obu stron, ale to nasz zespół częściej utrzymywał się przy piłce, przez co gra toczyła się na połowie gospodarzy. W akcjach naszej drużyny brakowało strzałów na bramkę. Udało się w 28 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Pawła Madeja, piłkę głową do siatki posyła Michał Zieliński.

Gol zamiast napędzi nas zespół, do dalszych ataków i bramek. Paradoksalnie zmienił wszystko w odmiennym kierunku. W 35 minucie MKS doprowadza do remisu, strzał z dystansu w środek bramki pod poprzeczkę, daje im gola wyrównującego. W 38 i 45 (ostatniej akcji pierwszej połowy) gospodarze wykorzystują bardzo wysokie ustawienie naszej defensywy i dwukrotnie wychodzą sam na sam z Szulcem, pokonując dwukrotnie naszego goalkeepera.

Na drugą połowę z nadzieją na nawiązanie walki, chociażby o jeden punt wyszli nasi zawodnicy. Jednak szybko sami sprowadzili się na ziemię. Kolejne wielbłądy naszych graczy w defensywie i po rzucie wolnym i karnym, Zaborze w 53 minucie prowadzi 5:1.

Kolejne minuty, bez większej historii, bo wynik był już rozstrzygnięty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2. Drugiego gola dla Naprzodu zdobył Michał Zieliński, a w 76 minucie po kilku słowach w kierunku arbitra obejrzał czerwoną kartkę.

Prezenty naszych zawodników w obronie, skrzętnie wykorzystali gospodarze. W środę kolejny mecz, do Żernicy przyjedzie Ruch Kozłów.

MKS Zaborze – Naprzód Żernica 7:2 (3:1)