Tydzień temu wystartowała liga, na którą wszyscy czekaliśmy z wytęsknieniem, a w ten weekend nasza drużyna musiała lekko wyhamować, bo zgodnie z terminarzem zawodnicy Bartosza Kowala musieli pauzować (w tym roku liczba drużyn w zabrzańskiej Serie A jest nieparzysta). 

Nasza drużyna nie próżnowała i rozegrała sparing z rocznikiem 2003 APN-u Knurów. Zespół prowadzony przez poprzedniego trenera Naprzodu Krzysztofa Orzeszka, w okresie przygotowawczym miał za sobą mecze kontrolne z B klasową Victorią Pilchowice i zakończony zwycięstwem sparing z Tempem Paniówki.

Mimo że ligę rozpoczęliśmy niemal w pełne kadrze meczowej, to dzisiaj trener Kowal miał do dyspozycji zaledwie jedenastu zawodników (czyli frekwencja podobna jak na większości sparingów w okresie przygotowawczym). 

Ostatecznie Naprzód wygrał 4:1, a bramki dla naszej drużyny zdobywali: Sławomir Czekaj, Paweł Madej, Patryk Niebrzydowski i Damian Kraska. Jednak nasi rywale, mimo młodego wieku pokazali się z dobrej strony, a kilku z nich już teraz bez problemu dałoby sobie radę w piłce seniorskiej. 

Skład Naprzodu: Dawid Szulc – Patryk Niebrzydowski, Paweł Kober, Dariusz Kuta, Krzysztof Balon, Filip Dudziak, Kamil Maj, Bartosz Kluger, Sławomir Czekaj, Damian Kraska, Paweł Madej

fot. Dawid Wołoch (z meczu z Olimpią Pławniowice)