W 6.kolejce zabrzańskiej Serie A Naprzód na Górniczej 35 w Derbach Gminy Pilchowice mierzył się z zamykającymi ligową tabelę Wilkami Wilcza.

Od początku meczu to nasz zespół przejął inicjatywę na boisku. W 21 minucie po ładnej składnej akcji na jeden/dwa kontakty wyprowadzonej od własnego pola karnego, przed szesnastką Wilków faulowany jest Jacek Kęsik.

Do wolnego podszedł Rafał Wybierek i mimo że strzał nie był doskonały, to nie popisał się również goalkeeper rywali i piłka wpadła do siatki, 1:0.

Już trzy minuty później z rzutu wolnego dośrodkowuje Tomasz Sokołowski idealnie wprost na głowę wbiegającego w pole karne Rafała Wybierka, a nasz stoper po raz drugi umieszcza piłkę w siatce, 2:0.

W 29 minucie Bartosz Kluger atakuje będącego przy futbolówce stopera gości, rywal nabija go piłką, że ta spada pod nogi Tomasza Sokołowskiego, a ten nie dał szans bramkarzowi rywali w pojedynku sam na sam, 3:0.

Z zagrożeń rywali pod naszą bramką, w której w sobotę stał Rafał Russin warto odnotować poprzeczkę po uderzeniu z rzutu wolnego.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Jacek Kęsik zagrywa z rzutu wolnego ze środka boiska wprost na nos do wbiegającego za plecy obrońców Łukasz Balon, ten kiwa bramkarza i umieszcza piłkę w siatce. Do przerwy 4:0.

Druga połowa to już zdecydowanie słabsza gra naszej drużyny, co bez wątpienia spowodowane było wynikiem. Mimo to nasi zawodnicy powinni dołożyć jeszcze ze cztery bramki, bo okazji nie brakowało.

Zdecydowanie więcej po przerwie działo się pod bramką Russina, który dzięki swoim dobrym interwencją i odrobinie szczęścia (słupki, poprzeczki, wybicie piłki z linii bramkowej przez Grzegorza Łajszczaka) zachowywał czyste konto, aż do 88 minuty wtedy skapitulował po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego z 17 metra.

Spotkanie kończy się zwycięstwem naszej drużyny 4:1. W następnej kolejce mecz wyjazdowy z beniaminkiem KS Zabrze-Grzybowice.

 

Naprzód Żernica – Wilki Wilcza 4:1 (4:0)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 1:0 21 min. Rafał Wybierek (as. Jacek Kęsik)
  • 2:0 24 min. Rafał Wybierek (as. Tomasz Sokołowski)
  • 3:0 29 min. Tomasz Sokołowski (as. Bartosz Kluger)
  • 4:0 45 min. Łukasz Balon (as. Jacek Kęsik)
  • 4:1 88 min. Daniel Panek

Żółte kartki:

Czerwone kartki:

 

Naprzód: Rafał Russin – Patryk Niebrzydowski (65 min. Marcin Szmidt), Paweł Kober (65 min. Dawid Płoński), Rafał Wybierek, Grzegorz Łajszczak, Tomasz Sokołowski, Jacek Kęsik (K), Bartosz Kluger, Łukasz Balon (65 min. Grzegorz Przybyła), Mateusz Koleszko (65 min. Łukasz Wieczorek), Zbigniew Sodel (46 min. Arkadiusz Zawadzki)

Rezerwowi:

 

Wilki: Albert Młynarski – Łukasz Kościelniak, Aleksander Iwicki (46 min. Kostek Jakucewicz), Dawid Ziółkowski (66 min. Mateusz Panek), Kamil Brachaczek (60 min. Patryk Szady), Grzegorz Bąkiewicz, Radosław Bujok (75 min. Mariusz Rewucki), Marcin Losza (46 min. Dawid Więckowski), Grzegorz Nowak, Adrian Maksymiec (80 min. Dariusz Topolski), Mikołaja Ogaza (32 min. Daniel Panek)

Rezerwowi: