W niedzielę rezerwy grały na wyjeździe z Orłami Bojszów. Problemy kadrowe pierwszej drużyny spowodowały, że druga drużyna również musiała sobie radzić bez kilku swoich podstawowych zawodników.

Kolejnym podobieństwem do spotkania pierwszego zespołu jest 4 minuta, bo również w tej minucie nasi gracze w niedzielę stracili pierwszego gola. Zanim mecz zdążył się na dobrze rozpocząć, to Naprzód II musiał przyjąć pierwszy cios, w 11 i 14 minucie nadeszły kolejne dwa i gospodarze prowadzili 3:0 i to nie po żadnej wielkie grze, tylko po prezentach naszych zawodników.

Ciężko jest myśleć o pozytywnym wyniku, kiedy w 14 minucie przegrywa się 0:3. Mimo to nasi zawodnicy próbowali zdobyć honorowego gola. Zdecydowanie najbliżej bramki po bardzo ładnej składniej zespołowej akcji był Marek Kapek, niestety jego uderzenie było niecelne.

Pierwsza część meczu stała, jak na C klasę na bardzo dobrym poziomie, oba zespołu starały się grać piłką po ziemi, a nie jak często bywa długą lagą do przodu.

Słabo rozpoczęła się pierwsza część dla naszej drużyny i również słabo się z kończyła, bo w 43 minucie, na dośrodkowanie z rożnego idealnie nabiegł rywal i głową umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa rozpoczyna się dobrze dla naszych zawodników. Indywidualną akcję przeprowadza Oskar Wiącek, podaje do Kajetana Siedleckiego, a ten na raty pokonuje bramkarza rywali. Niestety dwie minuty później golem odpowiadają gospodarze.

W 69 minucie Orły podwyższają wynik meczu na 69 minucie. Ostatnie 20 minut, to przewaga naszej drużyn, rywale częściej posługują się prostymi środkami, czyli wybijają piłkę jak najdalej od własnej bramki, nasi zawodnicy kilkukrotnie próbują zaskoczyć goalkeepera rywali strzałami z dystansu, niestety bez efektu bramkowego.

W 82 minucie faulowany w polu karnym Orłów jest Marek Kapek, a do karnego podchodzi Krzysztof Kościółek, który ustala wynik meczu na 6:2.

Proste błędy z pierwszego kwadransa sprawiły, że bardzo ciężko było naszej drużynie myśleć o jakiś punktach przywiezionych z Bojszowa, jednak kilka akcji ze strony naszych graczy dało wiele powodów do optymizmu.

Orły Bojszów – Naprzód II Żernica 6:2 (4:0)

(protokół meczowy)

Bramki:

• 4 min. 1:0 Damian Hassa
  • 11 min. 2:0 Tobiasz Plachetka
  • 14 min. 3:0 Łukasz Nowak sam.
  • 43 min. 4:0 Dawid Piper
  • 51 min. 4:1 Kajetan Siedlecki
  • 53 min. 5:1 Eliasz Pelz
  • 69 min. 6:1 Marcin Bednorz
  • 82 min. Krzysztof Kościółek k.

Żółte kartki: 81 min. Mateusz Jurczyk – 90 min. Oskar Wiącek

Czerwone kartki:

Orły: Mariusz Marcinek – Damian Hassa (85 min. Przemysław Dzienis), Tobiasz Plachetka (46 min. Eliasz Pelz), Kewin Zwiernik (46 min. Krystian Barabasz), Łukasz Kempa (60 min. Marcin Bednorz), Łukasz Krol, Dawid Piper, Sebastian Proksza (75 min. Mateusz Jurczyk), Denis Dąbrowski, Bartłomiej Ignacek (75 min. Andrzej Chojak), Łukasz Gaik

Rezerwowi: Tomasz Osmólski

Naprzód II: Mariusz Czuga (32 min. Rafał Russin) – Błażej Kluger, Łukasz Nowak, Adam Sosna, Krzysztof Kościółek, Eugeniusz Strażnikiewicz, Denis Erfurt, Grzegorz Przybyła (50 min. Kajetan Siedlecki), Dawid Płoński (60 min. Adam Bogacz), Oskar Wiącek, Marek Kapek