Po zeszłotygodniowym zwycięstwie na drugą drużyną Sokoła Łany Wielkie, nasze rezerwy udały się na wyjazdowy mecz z KS Zabrze-Grzybowice. Zawody doskonale rozpoczynają się dla zespołu Józefa Kasprzaka, bo już w 11 minucie Arkadiusz Zawadzki daje naszej drużynie prowadzenie.

W dalszej części meczu lekką przewagę mają nasi zawodnicy, którzy również dochodzą do konkretniejszych sytuacji bramkowych, blisko podwyższenia prowadzenia byli Łukasz Wieczorek i Krzysztof Kościółek. Gospodarze kilkukrotnie znajdują się pod naszym polem karnym, jednak pewnie w naszej bramce zachowuje się Rafał Russin. Do przerwy 0:1.

Druga połowa ponownie doskonale rozpoczyna się dla naszego zespołu, ręka w polu karnym obrońcy gospodarz, sędzia dyktuje jedenastkę, którą w 51 minucie na bramkę zamienia Arkadiusz Zawadzki. Jednak nie długo nasi gracze cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia, bo parę minut później zdaniem arbitra Eugeniusz Strażnikiewicz fauluje rywala w polu karnym i sędzia ponownie wskazuje na wapno, gospodarze nie pozostali dłużni i również zamienili jedenastkę na gola.

W dalszej części meczu to gospodarze mają przewagę na boisku, nasz zespół jest bardziej cofnięty, co pozwala im na kontrowanie rywali. Trzeciego gola powinien strzelić Mateusz Kląskała, niestety w doskonałej akcji przestrzelił.

Nasza defensywa nie pozwala przeciwnikom dojść do jakieś konkretnej okazji, w której przy interwencji musiałby się napocić Rafał Russin. Ostatecznie drugie zwycięstwo z rzędu naszych rezerw staje się faktem.

KS Zabrze-Grzybowice II – Naprzód II Żernica 1:2 (0:1)