W ostatnim z serii trzech spotkań z rzędu u siebie, zawodnicy drugiej drużyny mierzyli się z KS Zabrze-Grzybowice II.

W pierwszej części meczu to goście mają lekką przewagę na boisku i stwarzają sobie więcej okazji na zdobycie gola otwierającego wynik. Na wysokości zadania przy sytuacjach rywali w naszej bramce staje Mariusz Czuga lub z pomocą przychodzą mu obrońcy. Nasi zawodnicy praktycznie nie zagrażają bramkarzowi z Zabrza, po kilku szybkich akcjach na jeden/dwa kontakty brakuje oddania strzału na bramkę.

Druga część meczu doskonale rozpoczyna się dla przyjezdnych. W 49 minucie w okazji oko w oko z naszym goalkeeperem staje gracz rywali i mimo że nieczysto trafia w piłkę, to ta ostatecznie ląduje w siatce.

Kilka chwil później sędzia dyktuje karnego dla KS Zabrze-Grzybowice II, intencje strzelca wyczuwa Mariusz Czuga rzucając się w swoją lewą strone i pewnie wyłapuje piłkę. Niestety, nie zbyt długo cieszyli się nasi zawodnicy z jednej bramki straty, bo w 57 minucie goście podwyższają prowadzenie na 0:2.

Próby naszej drużyny na bramkę kontaktową nie przyniosły żadnego efekty i dobre wejście przeciwników w drugą połowę meczu ustaliło wynik spotkania.

 

Naprzód II Żernica – KS Zabrze-Grzybowice II 0:2 (0:0)

(protokół meczowy)

 

Bramki: 

  • 0:1 49 min. Michał Nieradka
  • 0:2 57 min. Konrad Kasperek

Żółte kartki: – – Bartłomiej Jarmuszewicz

Czerwone kartki:

 

Naprzód II: Mariusz Czuga – Oskar Wiącek (80 min. Adam Bogacz), Błażej Kluger, Paweł Steuer, Daniel Siemczyk (18 min. Kajetan Siedlecki), Denis Erfurt, Marcin Szmidt (46 min. Grzegorz Przybyła), Adam Zieliński (50 min. Dawid Płoński), Eugeniusz Strażnikiewicz, Marek Kapek (46 min. Łukasz Wieczorek)

Rezerwowi:

 

KS Zabrze-Grzybowice II: Krystian Bury – Paweł Szczepek (60 min. Rafał Gajdzik), Kamil Grot, Mateusz Radzikowski (67 min. Fabian Hałajda), Daniel Dzierzan (83 min. Łukasz Parczyk), Bartłomiej Jarmuszewicz (46 min. Kamil Furgał), Konrad Kasperek (70 min. Krystian Dudka), Michał Nieradka, Kacper Wnęk, Adam Cichy, Tomasz Dąbkowski

Rezerwowi: Filip Grot, Michał Celiński