W połowie listopada zakończyła się trwająca dokładnie 99 dni runda jesienna Majer A klasy.

W 120 rozegranych spotkaniach, 52 razy wygrywali gospodarze, 51 zwycięstw odnieśli goście, a 17 spotkań zakończyło się podziałem punktów.

Zawodnicy wszystkich drużyn zdobyli łącznie 474 bramek, co daje średnią 3,95 gola na mecz. Gospodarze zdobyli 239, a goście 235 bramek.

Sędziowie pokazali 393 żółte i 24 bezpośrednie czerwone kartki.

 

TABELA MAJER A KLASY

M. Nazwa drużyny Mecze Punkty
1 Gwiazda 15 38
2 Burza 15 38
3 Tempo 15 32
4 Start 15 32
5 Naprzód 15 30
6 Gwarek 15 24
7 Młodość 15 21
8 Zryw 15 20
9 Ruch 15 20
10 Walka 15 20
11 Orzeł 15 15
12 MKS 15 14
13 Zamkowiec 15 13
14 Olimpia 15 12
15 Sokół 15 8
16 Carbo 15 6

 

Klasyfikacja strzelców

  1. Mateusz Adamczyk (Gwiazda) – 18 bramek
  2. Mateusz Woźnica (Tempo) – 16
  3. Mirosław Nowak (Młodość) – 15
  4. Paweł Skowiera (Burza), Michał Sałek (Zryw) – 11
  5. Michał Zieliński (Naprzód) – 10
  6. Jarosław Piewko (Start), Krzysztof Szala (Gwiazda), Daniel Jóźwik, Mateusz Bogumiło (obaj Tempo) – 9

Klasyfikacja czystych kont

  1. Dawid Szulc (Naprzód), Patryk Bytnar (Gwiazda), Piotr Pietryga (Gwarek) – 4 czyste konta
  2. Mateusz Szechyński (Start), Paweł Wasilewski (Burza), Krzysztof Balon (Naprzód), Paweł Konopka (Tempo) – 3
  3. Patryk Tobolik (Olimpia), Artur Hajnsz (Burza), Paweł Szombierski (Orzeł), Paweł Zgoda (Młodość), Dominik Brzozowski (MKS), Bartosz Nowacki (Gwarek) – 2

Klasyfikacja minut

  1. Paweł Wolski (Carbo), Paweł Kober (Naprzód), Łukasz Kałuża (Zryw), Szymon Bartosik, Karol Szulc (obaj Gwarek), Jakub Sikora (Start) – 1350 minut
  2. Bartosz Kluger (Naprzód) – 1345
  3. Marek Kokoszka (Zryw) – 1342
  4. Jarosław Piewko (Start) – 1338
  5. Mateusz Miczka (Gwiazda) – 1242

Klasyfikacja żółtych kartek

  1. Mateusz Kokoszka (Zryw) – 6 żółtych kartek
  2. Patryk Kucharz (Burza), Marek Moneta (Carbo), Jan Kokoszka, Dariusz Kokoszka (obj Zryw), Jakub Podyma (MKS), Patryk Stolarczyk, Mateusz Rzeźnik, Dominik Klak (wszyscy Zamkowiec), Bartłomiej Pankowski, Mateusz Gold (obaj Młodość) – 5

Klasyfikacja czerwonych kartek

  1. Mateusz Kokoszka (Zryw), Marek Koloch (Zamkowiec), Tomasz Sokołowski (Naprzód), Dariusz Sawicki (Młodość) – 2 czerwone kartki
  2. Damian Lange (Ruch), Damian Kraska, Jakub Czyżewski (obaj Naprzód) Tomasz Białek (Zamkowiec), Łukasz Wróbel, Wojciech Steuer (obaj Olimpia), Tomasz Dobrzyński (Start), Klaudiusz Kałuża, Mateusz Musiałek (obaj Zryw), Wojciech Stasiło (Orzeł), Marek Chojnacki, Damian Klonek, Christoph Sacher (wszyscy Młodość), Łukasz Mostowicz (Carbo), Robert Rosa (Burza), Piotr Petzelt (Walka) – 1

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Zamkowiec Toszek – 35 żółtych kartek
  2. Zryw Radonia, Ruch Kozłów – 34
  3. Naprzód Żernica – 31
  4. Walka Zabrze – 30
  5. Młodość Rudno – 28
  6. Burza Borowa Wieś, MKS Zaborze – 25

Klasyfikacja czerwonych kartek (drużyna)

  1. Młodość Rudno – 5 czerwonych kartek
  2. Naprzód Żernica, Zryw Radonia – 4
  3. Zamkowiec Toszek – 3
  4. Olimpia Pławniowice – 2
  5. Walka Zabrze, Ruch Kozłów, Start Sierakowice, Orzeł Stanica, Carbo Gliwice, Burza Borowa Wieś – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. Naprzód Żernica, Gwarek Zabrze, Gwiazda Chudów – 6 czystych kont
  2. Start Sierakowice – 5
  3. Burza Borowa Wieś – 4
  4. Ruch Kozłów, Tempo Paniówki, Młodość Rudno – 3
  5. Olimpia Pławniowice, MKS Zaborze, Orzeł Stanica, Walka Zabrze – 2
  6. Sokół Łany Wielkie, Zamkowiec Toszek  – 1