W weekend została rozegrana 19.kolejka zabrzańskiej Serie A,tym razem udało się rozegrać wszystkie spotkania, w których po cztery zwycięstwa odnieśli zarówno gospodarze, jak i goście.

Drużyny łącznie zdobyły 30 bramek, co daje niezłą średnią 3,75 gola na mecz. Najwięcej (9) razy piłka wpadała do siatki w Sierakowicach, gdzie miejscowy Start pokonał Burzę Borowa Wieś 6:3. Najmniej, bo jednego gola zobaczyli kibice na meczu w Zabrzu, w którym Zamkowiec Toszek skromnie pokonał Gwarek.

Sędziowie pokazali zawodnikom 19 żółtych kartek.

 

Wyniki 19.kolejki Majer A klasy

Ruch Kozłów – Burza Borowa Wieś
(Łukasz Borkowski, Dawid Rakoczy sam.)

Gwarek Zabrze – Zamkowiec Toszek 0:1

(Tomasz Białek)

Concordia Knurów – Carbo Gliwice 4:1
(Patryk Nalepa, Grzegorz Suchanek, Grzegorz Krusiński, Grzegorz Górka – Zbigniew Sodel)

ŁTS Łabędy – Społem Zabrze 4:0

(Adam Bielec, Piotr Gogolok, Rafał Kucza, Dawid Majerowski)

Olimpia Pławniowice – Sokół Łany Wielkie 1:2
(Marek Nandzik – Mateusz Raczyński, Sebastian Pyrka)

Orzeł Stanica – Gwiazda Chudów 0:3

(Krzysztof Szala 2, Jarosław Włodarz)

Start Sierakowice – Burza Borowa Wieś 6:3
(Jarosław Piewko 2, Marcin Wroński 2, Sebastian Marcinek, Arkadiusz Nowak – Paweł Skowiera, Marcin Pietrz, Łukasz Bieniek sam.)

Zryw Radonia – Zaborze Zabrze 1:2
(Michał Sałek – Łukasz Twaruszka, Klaudiusz Kałuża)

 

Klasyfikacja strzelców

  1. Grzegorz Górka (Concordia) – 22 bramki
  2. Mirosław Nowak (Młodość) – 15
  3. Łukasz Balon (Naprzód) – 14
  4. Jarosław Włodarz (Gwiazda), Paweł Skowiera (Burza), Jarosław Piewko (Start) – 11
  5. Mateusz Raczyński (Sokół), Krzysztof Szala (Gwiazda), Patryk Kucharz (Burza) – 9
  6. Patryk Nalepa (Concordia), Sebastian Prochota (Młodość), Adam Pietrek (Ruch), Dawid Jedziniak (Orzeł), Łukasz Janczarek (Start) – 8

Klasyfikacja minut

  1. Kamil Spyrka (Olimpia), Tomasz Białek (Zamkowiec), Łukasz Górczyk (Gwiazda), Patryk Schmatolla (Społem), Wojciech Antoniuk (Start) – 1620 minut
  2. Szymon Bartosik (Gwarek) – 1590
  3. Grzegorz Górka (Concordia) – 1580
  4. Rafał Samol (Olimpia) – 1565
  5. Marcin Pietrz (Burza) – 1560
  6. Łukasz kałuża (Zryw), Krzysztof Balon (Naprzód), Dawid Piwko (Gwarek) – 1530

Klasyfikacja żółtych kartek

  1. Jakub Czyżewski (Naprzód), Mateusz Kokoszka (Zryw) – 8 kartek
  2. Marek Koloch (Zamkowiec) – 6
  3. Mateusz Gold (Młodość), Jakub Kozłowski (Zaborze), Dawid Golasiński (Ruch), Sławomir Kantor (ŁTS), Łukasz Balon (Naprzód), Adam Bogdanowicz, Patryk Kucharz (obaj Burza), Daniel Marzec (Społem) – 5

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek

  1. Krzysztof Dłubała (ŁTS) – 2 kartki
  2. Marcel Grochla, Łukasz Kałuża, Mateusz Kokoszka, Paweł Front, Marek Kokoszka, Szymon Hatłas (wszyscy Zryw), Kamil Pawłowski (Zaborze), Dawid Jurałowicz, Michał Trzaska (obaj Społem), Sebastian Lachman (Zamkowiec), Kamil Wyciślik, Rafał Perczyński, Piotr Gogolok (wszyscy ŁTS), Paweł Madej, Kamil Maj (obaj Naprzód), Patryk Oleś, Damian Dudek (obaj Sokół), Remigiusz Wydrzyński (Carbo), Piotr Zaczek (Burza), Jacek Porembski (Gwiazda), Sebastian Sieja (Ruch) – 1

Klasyfikacja czystych kont

  1. Damian Misiak (Concordia) – 9 czystych kont
  2. Patryk Bytnar (Gwiazda) – 8
  3. Kamil Lisok (Olimpia), Tomasz Kasprzik (ŁTS) – 6
  4. Kamil Giemza (Zamkowiec), Krzysztof Balon (Naprzód) – 5
  5. Łukasz Kałuża (Zryw), Patryk Lawacz (ŁTS) – 4
  6. Paweł Zgoda (Młodość),  Dominik Brzozowski (Zaborze) – 3
  7. Artur Hajnsz, Patryk Wasilewski (obaj Burza), Michał Bednarz (Zaborze), Tobiasz Pszczoliński, Damian Szmyd (obaj Gwarek), Przemysław Majdecki (Ruch)  – 2

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 37 kartek
  2. Naprzód Żernica – 36
  3. Ruch Kozłów – 33
  4. Burza Borowa Wieś – 32
  5. Zaborze Zabrze, Start Sierakowice – 28
  6. Carbo Gliwice – 27
  7. ŁTS Łabędy – 26
  8. Społem Zabrze, Gwiazda Chudów – 24

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 6 kartek
  2. ŁTS Łabędy – 5
  3. Społem Zabrze, Naprzód Żernica, Sokół Łany Wielkie – 2
  4. Zaborze Zabrze, Zamkowiec Toszek, Carbo Gliwice, Burza Borowa Wieś, Gwiazda Chudów, Ruch Kozłów – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. ŁTS Łabędy – 11 czystych kont
  2. Concordia Knurów – 9
  3. Gwiazda Chudów – 8
  4. Zamkowiec Toszek, Olimpia Pławniowice – 6
  5. Naprzód Żernica, Zaborze Zabrze – 5
  6. Zryw Radonia, Burza Borowa Wieś, Gwarek Zabrze – 4
  7. Młodość Rudno – 3
  8. Start Sierakowice, Ruch Kozłów – 2
  9. Sokół Łany Wielkie, Społem Zabrze, Carbo Gliwice – 1

 

Tabela Majer A klasy

Wszystkie dane na temat: bramek, kartek i rozegranych minut przez zawodników pochodzą ze strony laczynaspilka.pl