Za zawodnikami zabrzańskiej Serie A 21.kolejka rozgrywek ligowych, zdecydowanie jedna z najciekawszych. W ośmiu rozegranych spotkaniach trzy spotkania wygrali goście, trzy razy drużyny dzieliły się punktami oraz dwa zwycięstwa odnieśli gospodarze.

Nie zabrakło niespodzianek, a nawet sensacji, bo tak można powiedzieć o zwycięstwie Młodości Rudno na wyjeździe z Concordią Knurów 5:2 czy drugiej wygranej Społem Zabrze w sezonie, zespół z Grzybowic pokonał 3:1 Gwarek Zabrze.

Piłka wpadała do siatki 32 razy, co daje średnią dokładnie 4 goli na mecz. Najwięcej (7) bramek padło we wspomnianym wcześniej meczu w Knurowie. Najmniej (1) razy piłka lądowała w między słupkami w Pławniowicach, gdzie gospodarze w samej końcówce wyszarpali trzy oczka w mecz z Zamkowcem Toszek.

Sędziowie pokazali aż 34 żółte kartki, czyli drugi raz z rzędu gracze byli częściej napominani przez arbitrów niż zdobyli bramek.

 

Wyniki 21.kolejki Majer A klasy

Orzeł Stanica – Zaborze Zabrze 2:3 
(Damian Kozdroń, Michał Waszak – Dawid Jaślan 3)

Zryw Radonia – Carbo Gliwice 1:1
(Mateusz Kokoszka – Adrian Bok)

Gwarek Zabrze – Społem Zabrze 1:3

(Dawid Piwko – Arkadiusz Jarosz 2, Artur Łochunko)

Olimpia Pławniowice – Zamkowiec Toszek 1:0
(Łukasz Gruszka)

Concordia Knurów – Młodość Rudno
(Grzegorz Górka 2 – Sebastian Prochota 3, Mirosław Nowak 2)

Naprzód Żernica – Gwiazda Chudów 3:3
(Paweł Madej, Łukasz Balon, Jacek Kęsik – Patrycjusz Botor, Krzysztof Szala, Łukasz Płonka)

ŁTS Łabędy – Burza Borowa Wieś 5:0
(Sławomir Kantor 2, Adam Bielec 2, Artur Dobrzyński)

Ruch Kozłów – Start Sierakowice 1:1
(Dawid Golasiński – Sebastian Marcinek)

Klasyfikacja strzelców

  1. Grzegorz Górka (Concordia) – 25 bramek
  2. Mirosław Nowak (Młodość) – 18
  3. Łukasz Balon (Naprzód) – 15
  4. Jarosław Piewko (Start) – 13
  5. Jarosław Włodarz (Gwiazda), Sebastian Prochota (Młodość) – 12
  6. Paweł Skowiera (Burza) – 11
  7. Mateusz Adamczyk, Krzysztof Szala (obaj Gwiazda), Sławomir Kantor (ŁTS) – 10

Klasyfikacja minut

  1. Kamil Spyrka (Olimpia), Tomasz Białek (Zamkowiec), Łukasz Górczyk (Gwiazda), Patryk Schmatolla (Społem), Wojciech Antoniuk (Start) – 1800 minut
  2. Grzegorz Górka (Concordia) – 1760
  3. Rafał Samol (Olimpia) – 1737
  4. Łukasz kałuża (Zryw), Krzysztof Balon (Naprzód), Dawid Piwko (Gwarek) – 1710
  5. Paweł Skowiera (Burza) – 1700

Klasyfikacja żółtych kartek

  1. Mateusz Kokoszka (Zryw) – 9 kartek
  2. Jakub Czyżewski (Naprzód), Marek Koloch (Zamkowiec) – 8
  3. Patryk Kucharz (Burza) – 7
  4. Adam Bogdanowicz (Burza), Łukasz Balon, Kamil Maj (obaj Naprzód), Mateusz Rzeźnik (Zamkowiec) – 6

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek

  1. Krzysztof Dłubała (ŁTS) – 2 kartki
  2. Marcel Grochla, Łukasz Kałuża, Mateusz Kokoszka, Paweł Front, Marek Kokoszka, Szymon Hatłas (wszyscy Zryw), Kamil Pawłowski (Zaborze), Dawid Jurałowicz, Michał Trzaska (obaj Społem), Sebastian Lachman (Zamkowiec), Kamil Wyciślik, Rafał Perczyński, Piotr Gogolok (wszyscy ŁTS), Paweł Madej, Kamil Maj (obaj Naprzód), Patryk Oleś, Damian Dudek (obaj Sokół), Remigiusz Wydrzyński (Carbo), Piotr Zaczek (Burza), Jacek Porembski (Gwiazda), Sebastian Sieja (Ruch) – 1

Klasyfikacja czystych kont

  1. Damian Misiak (Concordia), Patryk Bytnar (Gwiazda) – 9 czystych kont
  2. Kamil Lisok (Olimpia), Tomasz Kasprzik (ŁTS) – 6
  3. Patryk Lawacz (ŁTS), Łukasz Kałuża (Zryw), Kamil Giemza (Zamkowiec), Krzysztof Balon (Naprzód) – 5
  4. Dominik Brzozowski (Zaborze) – 4
  5. Paweł Zgoda (Młodość), Damian Szmyd (Gwarek) – 3
  6. Artur Hajnsz, Patryk Wasilewski (obaj Burza), Michał Bednarz (Zaborze), Tobiasz Pszczoliński (Gwarek), Przemysław Majdecki (Ruch)  – 2

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 43 kartek
  2. Naprzód Żernica – 42
  3. Ruch Kozłów – 38
  4. Burza Borowa Wieś – 36
  5. Carbo Gliwice, Start Sierakowice – 32
  6. ŁTS Łabędy, Zaborze Zabrze – 30
  7. Społem Zabrze, Gwiazda Chudów – 27

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 6 kartek
  2. ŁTS Łabędy – 5
  3. Społem Zabrze, Naprzód Żernica, Sokół Łany Wielkie – 2
  4. Zaborze Zabrze, Zamkowiec Toszek, Carbo Gliwice, Burza Borowa Wieś, Gwiazda Chudów, Ruch Kozłów – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. ŁTS Łabędy – 12 czystych kont
  2. Concordia Knurów, Gwiazda Chudów – 9
  3. Olimpia Pławniowice – 7
  4. Zamkowiec Toszek, Zaborze Zabrze – 6
  5. Naprzód Żernica, Zryw Radonia, Gwarek Zabrze – 5
  6. Burza Borowa Wieś -4
  7. Młodość Rudno – 3
  8. Start Sierakowice, Ruch Kozłów – 2
  9. Sokół Łany Wielkie, Społem Zabrze, Carbo Gliwice – 1

 

Tabela Majer A klasy

Wszystkie dane na temat: bramek, kartek i rozegranych minut przez zawodników pochodzą ze strony laczynaspilka.pl