W miniony weekend została rozegrana 22.kolejka Majer A klasy, w siedmiu rozegranych spotkaniach cztery zwycięstwa odnieśli goście, dwa razy wygrywali gospodarze, jedno spotkanie zakończyło się remisem. Mecz Carbo Gliwice – Gwarek Zabrze został przełożony na środę 15 maja.

Prawdziwy grad goli spadł w drugiej kwietniowej kolejce, zawodnicy trafiali do siatki, aż 36 razy, co daje średnią 5,14 bramki na spotkanie. Najwięcej (7) razy piłka wpadała do siatki na dwóch obiektach, w Chudowie Gwiazda rozbiła Sokół Łany Wielkie 7:0, a w Toszku Naprzód wysoko wygrał z Zamkowcem 6:1. Najmniej (3) goli zobaczyli kibice w spotkaniu Zaborze – Olimpia, zakończonym zwycięstwem gości 3:0.

Sędziowie pokazali 26 żółtych kartek.

Wyniki 22.kolejki Majer A klasy

Zaborze Zabrze – Olimpia Pławniowice 0:3
(Łukasz Wróbel, Piotr Świdurski, Sebastian Bednarek)

Burza Borowa Wieś – Zryw Radonia 3:1
(Patryk Kucharz 2, Tomasz Dobrzyński – Michał Sałek)

Społem Zabrze – Orzeł Stanica 2:3

(Arkadiusz Jarosz, Patryk Schmatolla – Aleksander Kowol, Dawid Jedziniak, Adrian Jędrasik)

Zamkowiec Toszek – Naprzód Żernica 1:6
(Tomasz Białek – Łukasz Balon 4, Patryk Niebrzydowski 2)

Młodość Rudno – ŁTS Łabędy 3:3
(Mirosław Nowak 3 – Mariusz Kwaśniok, Sławomir Kantor, Christoph Sacher sam.)

Gwiazda Chudów – Sokół Łany Wielkie 7:0
(Mateusz Adamczyk 2, Łukasz Górczyk 2, Jarosław Włodarz 2, Mariusz Mikusz)

Carbo Gliwice – Gwarek Zabrze -:-
(przełożony na 15.05.2019)

Ruch Kozłów – Concordia Knurów 1:3
(Marcin Szubert – Patryk Nalepa, Marek Kocur, Krzysztof Hassa)

Klasyfikacja minut

1. Kamil Spyrka (Olimpia), Tomasz Białek (Zamkowiec), Łukasz Górczyk (Gwiazda), Patryk Schmatolla (Społem) – 1890 minut
  2. Grzegorz Górka (Concordia) – 1850
  3. Rafał Samol (Olimpia) – 1827
  4. Łukasz Kałuża (Zryw), Krzysztof Balon (Naprzód), Wojciech Antoniuk (Start) – 1800