W ośmiu rozegranych spotkaniach 24.kolejki zabrzańskiej Serie A trzy spotkania wygrali goście, również trzy razy drużyny podzieliły się punktami, dwa mecz zakończyły się zwycięstwem gospodarzy.

Piłka w zeszły weekend wpadała do siatki 30 razy, co daje 3,75 gola na jedno spotkanie. Najwięcej (6) bramek padło, aż w trzech zawodach: Carbo – Olimpia 1:5, Start – ŁTS 3:3 i Burza – Orzeł 4:2. Najmniej (1) goli zobaczyli kibice na spotkaniach Młodość – Gwarek oraz Społem – Naprzód, które zakończyły się skromnymi zwycięstwami, odpowiednio gospodarzy i gości.

Sędziowie w ostatniej kolejce pokazali najwięcej żółtych kartek, w tym sezonie. Łącznie we wszystkich meczach 44 razy napominali zawodników żółtymi kartonikami. Po raz pierwszy, w tym roku arbitrzy wyrzucili z boiska gracza (od razu czterech) z bezpośrednią czerwoną kartką, dodatkowo sześciu zawodników, musiało zejść z placu gry po obejrzeniu drugiej żółtej kartki.

Nie byłoby takiego wyniku, gdyby nie to, co wydarzyło się w trzech zawodach. W pojedynku Start – ŁTS w żółtych kartkach było 6:5 dla gości, a oba zespoły kończyły mecz po dziesięciu (przez drugie żółte kartki). W Grzybowicach, gdzie Społem grało z Naprzodem, w żółtkach 6:3 dla gości, a spotkanie drużyny kończyły po dziewięciu (oba zespołu po bezpośrednie czerwonej i w konsekwencji dwóch żółtych).

W Kozłowie Ruch grał ze Zrywem Radonia, w żółtych kartonikach 13:3 dla przyjezdnych, którzy kończyli mecz w ośmiu (trzy kartki poprzez zgromadzenie przez zawodników dwóch żółtych), dodatkowo po końcowym gwizdku jeden z graczy Zrywu otrzymał czerwoną kartkę.

Wyniki 24.kolejki Majer A klasy

Carbo Gliwice – Olimpia Pławniowice 1:5 
(Szymon Maksym – Łukasz Wróbel 2, Kamil Spyrka, Piotr Wróbel, Łukasz Gruszka)

Zamkowiec Toszek – Gwiazda Chudów 1:1 
(Jarosław Szadurski – Patrycjusz Botor)

Społem Zabrze – Naprzód Żernica 0:1 
(Szymon Napierała)

MKS Zaborze – Sokół Łany Wielkie 1:3 
(Jakub Podyma – Kamil Czieszowic 2, Mateusz Lemieszko)

Ruch Kozłów – Zryw Radonia 2:2 
(Szymon Sieja, Jakub Kasperek – Mateusz Musiałek, Michał Sałek)

Młodość Rudno – Gwarek Zabrze 1:0 
(Sebastian Prochota)

Burza Borowa Wieś – Orzeł Stanica 4:2 
(Marcin Pietrz 2, Adam Kowalski, Adam Bogdanowicz – Adrian Jędrasik, Kamil Borawski)

Start Sierakowice – ŁTS Łabędy 3:3 
(Łukasz Janczarek, Jarosław Piewko, Łukasz Urbańczyk – Szymon Ignacek, Rafał Kucza, Rafał Adamczyk)

Klasyfikacja strzelców

  1. Grzegorz Górka (Concordia) – 26 bramek
  2. Mirosław Nowak (Młodość) – 21
  3. Łukasz Balon (Naprzód) – 19
  4. Jarosław Włodarz (Gwiazda), Jarosław Piewko (Start) – 14
  5. Sebastian Prochota (Młodość) – 13
  6. Sławomir Kantor (ŁTS), Mateusz Adamczyk (Gwiazda) – 12
  7. Paweł Skowiera, Patryk Kucharz (obaj Burza) – 11
  8. Krzysztof Szala (Gwiazda), Mateusz Raczyński (Sokół), Łukasz Janczarek (Start) – 10

Klasyfikacja minut

  1. Patryk Schmatolla (Społem) – 2070 minut
  2. Kamil Spyrka (Olimpia) – 2039
  3. Rafał Samol (Olimpia) – 2007
  4. Łukasz Kałuża (Zryw), Tomasz Białek (Zamkowiec), Łukasz Górczyk (Gwiazda) – 1980 
  5. Grzegorz Górka (Concordia) – 1940
  6. Damian Witecki (Zamkowiec) – 1934

Klasyfikacja żółtych kartek

  1. Mateusz Kokoszka (Zryw), Jakub Czyżewski (Naprzód) -10
  2. Dariusz Kokoszka (Zryw), Marek Koloch (Zamkowiec) – 8
  3. Piotr Gliński (Start), Mateusz Rzeźnik (Zamkowiec), Adam Bogdanowicz, Patryk Kucharz (Burza) – 7
  4. Łukasz Balon, Kamil Maj (obaj Naprzód), Maciej Solczak (Carbo), Dawid Golasiński (Ruch), Sławomir Kantor, Krzysztof Dłubała (obaj ŁTS), Szymon Hatłas (Zryw), Sławomir Andrzejaszek (Start) – 6

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek

  1. Krzysztof Dłubała (ŁTS) – 2 kartki
  2. Klaudiusz Kałuża, Marcel Grochla, Łukasz Kałuża, Mateusz Kokoszka, Paweł Front, Marek Kokoszka, Szymon Hatłas (wszyscy Zryw), Kamil Pawłowski (Zaborze), Dawid Jurałowicz, Michał Trzaska, Daniel Marzec (wszyscy Społem), Sebastian Lachman (Zamkowiec), Kamil Wyciślik, Rafał Perczyński, Piotr Gogolok (wszyscy ŁTS), Paweł Madej, Kamil Maj, Paweł Kober (wszyscy Naprzód), Patryk Oleś, Damian Dudek (obaj Sokół), Remigiusz Wydrzyński (Carbo), Piotr Zaczek (Burza), Jacek Porembski (Gwiazda), Sebastian Sieja (Ruch) – 1

Klasyfikacja czystych kont

  1. Patryk Bytnar (Gwiazda) – 10 czystych kont
  2. Damian Misiak (Concordia) – 9
  3. Łukasz Kałuża (Zryw), Kamil Lisok (Olimpia), Tomasz Kasprzik (ŁTS) – 6
  4. Patryk Lawacz (ŁTS),  Kamil Giemza (Zamkowiec), Krzysztof Balon (Naprzód) – 5
  5. Damian Szmyd (Gwarek), Dominik Brzozowski (Zaborze) – 4
  6. Henryk Szymański (Olimpia) – 3
  7.  Artur Hajnsz, Patryk Wasilewski (obaj Burza), Michał Bednarz (Zaborze), Tobiasz Pszczoliński (Gwarek), Przemysław Majdecki (Ruch), Dawid Szulc (Naprzód)  – 2

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 59 kartek
  2. Naprzód Żernica – 50
  3. Ruch Kozłów – 47
  4. ŁTS Łabędy – 41
  5. Start Sierakowice, Burza Borowa Wieś – 39
  6. Carbo Gliwice – 35
  7. Zaborze Zabrze – 32
  8. Gwiazda Chudów, Społem Zabrze – 28

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 7 kartek
  2. ŁTS Łabędy – 5
  3. Społem Zabrze, Naprzód Żernica – 3
  4. Sokół Łany Wielkie – 2
  5. Zaborze Zabrze, Zamkowiec Toszek, Carbo Gliwice, Burza Borowa Wieś, Gwiazda Chudów, Ruch Kozłów – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. ŁTS Łabędy – 12 czystych kont
  2. Gwiazda Chudów – 10
  3. Concordia Knurów, Olimpia Pławniowice – 9
  4. Naprzód Żernica – 7
  5. Zamkowiec Toszek, Zaborze Zabrze, Zryw Radonia, Gwarek Zabrze – 6
  6. Burza Borowa Wieś – 5
  7. Młodość Rudno – 4
  8. Start Sierakowice, Ruch Kozłów – 2
  9. Sokół Łany Wielkie, Społem Zabrze, Carbo Gliwice – 1

 

Tabela Majer A klasy

Wszystkie dane na temat: bramek, kartek i rozegranych minut przez zawodników pochodzą ze strony laczynaspilka.pl