W ośmiu spotkaniach 27.kolejki Majer A klasy pięć zwycięstw odnieśli gospodarze, a trzy wygrane zaliczyli goście, żadne ze spotkań nie zakończyło się remisem. Warto zauważyć, że żadnego punktu do swojego konta po weekendowych meczach nie dopisał pierwszy ŁTS, jak i druga Concordia.

Piłka wpadała do siatki 36 razy, co daje 4,5 gola na spotkanie. Najwięcej (7) bramek padło w dwóch spotkaniach: w Toszku gospodarze po bramce w samej końcówce pokonali ostatnie Społem 4:3, a w Łanach Wielkich Sokół musiał uznać wyższość Burzy Borowa Wieś, przegrywając 1:6. Najmniej (1), bo jednego gola zobaczyli zebrani na zawodach pomiędzy Gwarkiem, a Concordią, które wygrali gospodarze.

Sędziowie pokazali 21 żółtych kartek.

 

Wyniki 27.kolejki Majer A klasy

Sokół Łany Wielkie – Burza Borowa Wieś 1:6 
(Mateusz Raczyński – Paweł Skowiera 2, Daniel Pupek, Mariusz Schymczyk, Adrian Trojanowski, Marcin Pietrz),

Orzeł Stanica – Start Sierakowice 1:3 
(Adrian Jędrasik – Jarosław Piewko 2, Mariusz Sikora)

Naprzód Żernica – Młodość Rudno 3:0 
(Łukasz Balon, Tomasz Sokołowski, Michał Zieliński)

Gwiazda Chudów – KS Carbo Gliwice 3:0 
(Mateusz Adamczyk 2, Łukasz Kaliński sam.)

Zamkowiec Toszek – Społem Zabrze 4:3 
(Marek Koloch, Damian Witecki, Szymon Szafraniec, Rafał Sacher – Kamil Łysiak 2, Arkadiusz Jarosz)

Gwarek Zabrze – Concordia Knurów 1:0 
(Wojciech Góralczyk)

Zryw Radonia – ŁTS Łabędy 4:2 
(Marek Kokoszka, Dariusz Kokoszka, Mateusz Kokoszka, Michał Sałek – Rafał Perczyński, Rafał Adamczyk)

Olimpia Pławniowice – Ruch Kozłów 2:3 
(Sebastian Bednarek, Marek Nandzik – Bartłomiej Barton, Łukasz Borkowski, Marcin Szubert)

 

Klasyfikacja strzelców

  1. Grzegorz Górka (Concordia) – 26 bramek
  2. Mirosław Nowak (Młodość) – 25
  3. Łukasz Balon (Naprzód) – 23
  4. Jarosław Piewko (Start) – 17
  5. Jarosław Włodarz (Gwiazda) – 15
  6. Mateusz Adamczyk (Gwiazda), Mateusz Raczyński (Sokół), Sebastian Prochota (Młodość), Paweł Skowiera (Burza) – 14
  7. Sławomir Kantor (ŁTS) – 13
  8. Patryk Kucharz (Burza) – 12
  9. Krzysztof Szala (Gwiazda), Patryk Nalepa (Concordia), Jakub Podyma (Zaborze) – 11

Klasyfikacja minut

  1. Kamil Spyrka (Olimpia) – 2309
  2. Rafał Samol (Olimpia) – 2272
  3. Patryk Schmatolla (Społem) – 2250
  4. Łukasz Górczyk (Gwiazda) – 2237
  5. Grzegorz Górka (Concordia) –  2210
  6. Wojciech Antoniuk (Start), Tomasz Białek (Zamkowiec), Dawid Piwko (Gwarek) – 2160
  7. Mirosław Nowak (Młodość) – 2155
  8. Jarosław Piewko (Start) – 2149

Klasyfikacja żółtych kartek

  1. Mateusz Kokoszka (Zryw) – 13
  2. Jakub Czyżewski (Naprzód) – 10
  3. Marek Koloch (Zamkowiec), Dariusz Kokoszka (Zryw) – 9
  4. Kamil Maj (Naprzód), Adam Bogdanowicz, Patryk Kucharz (obaj Burza), Maciej Solczak (Carbo) – 8
  5. Sławomir Kantor, Krzysztof Dłubała (obaj ŁTS),  Piotr Gliński, Sławomir Andrzejaszek (obaj Start), Mateusz Rzeźnik (Zamkowiec) – 7
  6. Łukasz Balon (Naprzód), Dawid Golasiński (Ruch), Szymon Hatłas, Mateusz Musiałek, Marek Kokoszka (wszyscy Zryw), Mateusz Miczka (Gwiazda) – 6

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek

  1. Krzysztof Dłubała (ŁTS) – 2 kartki
  2. Klaudiusz Kałuża, Marcel Grochla, Łukasz Kałuża, Mateusz Kokoszka, Paweł Front, Marek Kokoszka, Szymon Hatłas (wszyscy Zryw), Kamil Pawłowski (Zaborze), Dawid Jurałowicz, Michał Trzaska, Daniel Marzec (wszyscy Społem), Sebastian Lachman, Mateusz Rzeźnik (obaj Zamkowiec), Kamil Wyciślik, Rafał Perczyński, Piotr Gogolok (wszyscy ŁTS), Paweł Madej, Kamil Maj, Paweł Kober (wszyscy Naprzód), Patryk Oleś, Damian Dudek (obaj Sokół), Remigiusz Wydrzyński (Carbo), Piotr Zaczek (Burza), Jacek Porembski (Gwiazda), Sebastian Sieja, Łukasz Kropielnicki (obaj Ruch) – 1

Klasyfikacja czystych kont

  1. Patryk Bytnar (Gwiazda) – 11 czystych kont
  2. Damian Misiak (Concordia) – 9
  3. Łukasz Kałuża (Zryw), Kamil Lisok (Olimpia), Tomasz Kasprzik (ŁTS) – 6
  4. Damian Szmyd (Gwarek), Paweł Zgoda (Młodość), Patryk Lawacz (ŁTS),  Kamil Giemza (Zamkowiec), Krzysztof Balon (Naprzód) – 5
  5. Dominik Brzozowski (Zaborze), Henryk Szymański (Olimpia), Dawid Szulc (Naprzód) – 4
  6. Patryk Wasilewski (Burza) – 3

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 68 kartek
  2. Naprzód Żernica – 54
  3. Ruch Kozłów – 52
  4. ŁTS Łabędy – 45
  5. Burza Borowa Wieś – 43
  6. Start Sierakowice – 40
  7. Carbo Gliwice – 39
  8. Gwiazda Chudów – 38

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 7 kartek
  2. ŁTS Łabędy – 5
  3. Społem Zabrze – 4
  4. Naprzód Żernica – 3
  5. Zamkowiec Toszek, Sokół Łany Wielkie, Ruch Kozłów – 2
  6. Zaborze Zabrze, Carbo Gliwice, Burza Borowa Wieś, Gwiazda Chudów – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. ŁTS Łabędy – 12 czystych kont
  2. Gwiazda Chudów – 11
  3. Olimpia Pławniowice – 10
  4. Concordia Knurów, Naprzód Żernica – 9
  5. Gwarek Zabrze – 7
  6. Zamkowiec Toszek, Zaborze Zabrze, Zryw Radonia, Burza Borowa Wieś – 6
  7. Młodość Rudno – 5
  8. Start Sierakowice – 3
  9. Ruch Kozłów – 2
  10. Sokół Łany Wielkie, Społem Zabrze, Carbo Gliwice – 1

 

Tabela Majer A klasy

Wszystkie dane na temat: bramek, kartek i rozegranych minut przez zawodników pochodzą ze strony laczynaspilka.pl