Za nim przejdziemy do tego, co wydarzyło się w 28.kolejce zabrzańskiej Serie A, to w zeszłą środę rozegrano zaległe spotkania, a tak prezentują się ich wyniki:

22.kolejka Carbo Gliwice – Gwarek Zabrze 3:1
(Wojciech Olejniczak 2, Szymon Maksym – Cezary Sudoł)

25.kolejka Sokół Łany Wielkie – Społem Zabrze 0:2
(Adrian Modelski, Kamil Łysiak)

W weekend oraz w środę (bo w tym dniu odbyło się spotkanie Start – Olimpia) w ośmiu rozegranych spotkaniach, cztery razy wygrywali gospodarze, trzy razy goście, jeden mecz zakończył się podziałem punktów.

Piłka wpadała do siatki łącznie 40 razy, co jak łatwo policzyć daje 5 bramek na jedno spotkanie. Najwięcej (8) goli strzelono w Kozłowie, gdzie Ruch uległ Naprzodowi 2:6. Najmniej (2) razu futbolówka lądowała w sieci na obiektach w Łabędach (ŁTS pokonał Gwarek) i Grzybowicach (Społem przegrał z Zaborzem).

Sędziowie pokazali 26 żółtych i 2 bezpośrednie czerwone kartki.

 

Wyniki 28.kolejki Majer A klasy

Burza Borowa Wieś – Gwiazda Chudów 3:3
(Marcin Pietrz, Tomasz Dobrzyński, Dawid Rzeżniczek – Patrycjusz Botor, Mateusz Adamczyk, Krzysztof Szala)

Start Sierakowice – Olimpia Pławniowice 5:2
(Jarosław Piewko, Mariusz Sikora, Michał Kołodziej 2, Radosław Geniusz – Łukasz Wróbel, Marek Nandzik)

Młodość Rudno – Sokół Łany Wielkie 4:1
(Mirosław Nowak 2, Sebastian Prochota, Przemysław Jóźwiak – Wojciech Słapiński)

Carbo Gliwice – Zamkowiec Toszek 1:5
(Grzegorz Kowalski – Szymon Szafraniec 3, Dawid Gnielka, Piotr Przysiężny)

Społem Zabrze – MKS Zaborze 0:2
(Arkadiusz Ślesiński, Grzegorz Michalski)

Concordia Knurów – Orzeł Stanica 4:0
(Grzegorz Górka 2, Marek Gola, Miron Michniewski)

ŁTS Łabędy – Gwarek Zabrze 2:0
(Sławomir Kantor, Krzysztof Dłubała)

Ruch Kozłów – Naprzód Żernica 2:6
(Szymon Sieja, Marcin Łytek – Michał Zieliński, Jakub Czyżewski, Filip Dudziak, Łukasz Balon, Paweł Madej, Damian Kraska)

 

Klasyfikacja strzelców

  1. Grzegorz Górka (Concordia) – 28 bramek
  2. Mirosław Nowak (Młodość) – 27
  3. Łukasz Balon (Naprzód) – 24
  4. Jarosław Piewko (Start) – 18
  5. Jarosław Włodarz, Mateusz Adamczyk (obaj Gwiazda), Sebastian Prochota (Młodość) – 15
  6. Mateusz Raczyński (Sokół), Paweł Skowiera (Burza), Sławomir Kantor (ŁTS) – 13
  7. Krzysztof Szala (Gwiazda), Patryk Kucharz (Burza) – 12
  8. Patryk Nalepa (Concordia), Jakub Podyma (Zaborze) – 11

Klasyfikacja minut

  1. Patryk Schmatolla (Społem) – 2430
  2. Kamil Spyrka (Olimpia) – 2399
  3. Rafał Samol (Olimpia) – 2362
  4. Łukasz Górczyk (Gwiazda) – 2327
  5. Grzegorz Górka (Concordia) –  2300
  6. Wojciech Antoniuk (Start), Tomasz Białek (Zamkowiec), Dawid Piwko (Gwarek) – 2250
  7. Mirosław Nowak (Młodość) – 2245
  8. Jarosław Piewko (Start) – 2239
  9. Bartosz Kluger (Naprzód) – 2212

Klasyfikacja żółtych kartek

  1. Mateusz Kokoszka (Zryw) – 13
  2. Jakub Czyżewski (Naprzód) – 10
  3. Marek Koloch (Zamkowiec), Dariusz Kokoszka (Zryw) – 9
  4. Kamil Maj (Naprzód), Adam Bogdanowicz, Patryk Kucharz (obaj Burza), Maciej Solczak (Carbo) – 8
  5. Mateusz Miczka (Gwiazda), Sławomir Kantor, Krzysztof Dłubała (obaj ŁTS),  Piotr Gliński, Sławomir Andrzejaszek (obaj Start), Mateusz Rzeźnik (Zamkowiec) – 7
  6. Łukasz Balon (Naprzód), Dawid Golasiński, Marcin Folwaczny (obaj Ruch), Szymon Hatłas, Mateusz Musiałek, Marek Kokoszka (wszyscy Zryw) – 6

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek

  1. Kamil Maj (Naprzód), Krzysztof Dłubała (ŁTS) – 2 kartki
  2. Klaudiusz Kałuża, Marcel Grochla, Łukasz Kałuża, Mateusz Kokoszka, Paweł Front, Marek Kokoszka, Szymon Hatłas (wszyscy Zryw), Kamil Pawłowski (Zaborze), Dawid Jurałowicz, Michał Trzaska, Daniel Marzec (wszyscy Społem), Sebastian Lachman, Mateusz Rzeźnik (obaj Zamkowiec), Kamil Wyciślik, Rafał Perczyński, Piotr Gogolok (wszyscy ŁTS), Paweł Madej, Paweł Kober (obaj Naprzód), Patryk Oleś, Damian Dudek (obaj Sokół), Remigiusz Wydrzyński (Carbo), Piotr Zaczek, Mariusz Schymczyk (obaj Burza), Jacek Porembski (Gwiazda), Sebastian Sieja, Łukasz Kropielnicki (obaj Ruch) – 1

Klasyfikacja czystych kont

  1. Patryk Bytnar (Gwiazda) – 11 czystych kont
  2. Damian Misiak (Concordia) – 10
  3. Tomasz Kasprzik (ŁTS) – 7
  4. Łukasz Kałuża (Zryw), Kamil Lisok (Olimpia) – 6
  5. Dominik Brzozowski (Zaborze), Damian Szmyd (Gwarek), Paweł Zgoda (Młodość), Patryk Lawacz (ŁTS),  Kamil Giemza (Zamkowiec), Krzysztof Balon (Naprzód) – 5
  6. Henryk Szymański (Olimpia), Dawid Szulc (Naprzód) – 4
  7. Patryk Wasilewski (Burza) – 3

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 68 kartek
  2. Naprzód Żernica – 56
  3. Ruch Kozłów – 55
  4. Burza Borowa Wieś – 46
  5. ŁTS Łabędy – 45
  6. Gwiazda Chudów – 43
  7. Start Sierakowice – 41
  8. Carbo Gliwice – 39

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 7 kartek
  2. ŁTS Łabędy – 5
  3. Społem Zabrze, Naprzód Żernica – 4
  4. Zamkowiec Toszek, Sokół Łany Wielkie, Ruch Kozłów, Burza Borowa Wieś – 2
  5. Zaborze Zabrze, Carbo Gliwice, Gwiazda Chudów – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. ŁTS Łabędy – 13 czystych kont
  2. Gwiazda Chudów – 11
  3. Concordia Knurów, Olimpia Pławniowice – 10
  4. Naprzód Żernica – 9
  5. Zaborze Zabrze, Gwarek Zabrze – 7
  6. Zamkowiec Toszek, Zryw Radonia, Burza Borowa Wieś – 6
  7. Młodość Rudno – 5
  8. Start Sierakowice – 3
  9. Ruch Kozłów – 2
  10. Sokół Łany Wielkie, Społem Zabrze, Carbo Gliwice – 1

 

Tabela Majer A klasy

Wszystkie dane na temat: bramek, kartek i rozegranych minut przez zawodników pochodzą ze strony laczynaspilka.pl