Za nami trwający 306 dni sezon 2018/2019 zabrzańskiej Majer A klasy. Rozgrywki były inne niż zawsze, bo na starcie stanęło nie 16, a 17 zespołów. Mistrzem Serie A został ŁTS Łabędy, na drugim miejscu uplasowała się Concordia Knurów i te dwie drużyny uzyskał awans do klasy okręgowej, miejsce na podium uzupełniła Gwiazda Chudów.

W przyszłym sezonie w Majer A klasie nie zobaczymy najdłużej grającego, na tym szczeblu Społem Zabrze, zespół z Grzybowic jest jedyną drużyną, która spadła do B klasy.

W sezonie 18/19 rozegrano 270 spotkań z 272 zaplanowanych, w których padły 1104 bramki, co daje 4,1 gola na spotkanie. Gospodarze strzelili 581, a goście 523 gole. Jesienią piłka padała do siatki 533 razy, wiosną 571.

Arbitrzy pokazali zawodnikom 790 żółtych kartek oraz 33 bezpośrednie czerwone kartki.

 

Klasyfikacja strzelców

  1. Mirosław Nowak (Młodość) – 36 bramek
  2. Grzegorz Górka (Concordia) – 35
  3. Łukasz Balon (Naprzód) – 28
  4. Jarosław Piewko (Start) – 26
  5. Mateusz Raczyński (Sokół) – 25
  6. Sławomir Kantor (ŁTS), Sebastian Prochota (Młodość) – 21
  7. Paweł Skowiera (Burza) – 20
  8. Mateusz Adamczyk (Gwiazda) – 19
  9. Patryk Kucharz (Burza), Jakub Podyma (Zaborze) – 16
  10. Jarosław Włodarz (Gwiazda), Damian Witecki (Zamkowiec) – 15
  11. Patryk Nalepa (Concordia), Krzysztof Szala (Gwiazda), Łukasz Janczarek (Start) – 13

Klasyfikacja minut

  1. Patryk Schmatolla (Społem) – 2880 minut
  2. Łukasz Górczyk (Gwiazda) – 2867
  3. Kamil Spyrka (Olimpia) – 2849
  4. Grzegorz Górka (Concordia) –  2840
  5. Rafał Samol (Olimpia) – 2812
  6. Mirosław Nowak (Młodość) – 2785
  7. Wojciech Antoniuk (Start) – 2781
  8. Jarosław Piewko (Start) – 2779
  9. Tomasz Białek (Zamkowiec) – 2776
  10. Damian Misiak (Concordia) – 2700

Klasyfikacja żółtych kartek

  1. Mateusz Kokoszka (Zryw) – 16 kartek
  2. Jakub Czyżewski (Naprzód) – 11
  3. Dariusz Kokoszka (Zryw), Marek Koloch (Zamkowiec), Patryk Kucharz (Burza) – 10
  4. Mateusz Rzeźnik (Zamkowiec), Mateusz Miczka (Gwiazda), Piotr Gliński (Start), Kamil Maj (Naprzód), Adam Bogdanowicz (Burza), Maciej Solczak (Carbo), Dawid Golasiński (Ruch) – 8
  5. Mateusz Kisiel, Mateusz Adamczyk (obaj Gwiazda), Sławomir Kantor, Krzysztof Dłubała (obaj ŁTS),Wojciech Antoniuk, Sławomir Andrzejaszek (obaj Start), Marcin Folwaczny (Ruch), Marek Kokoszka (Zryw), Jakub Stryjek (Carbo) – 7

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek

  1. Kamil Maj (Naprzód), Krzysztof Dłubała (ŁTS) – 2 kartki
  2. Klaudiusz Kałuża, Marcel Grochla, Łukasz Kałuża, Mateusz Kokoszka, Paweł Front, Marek Kokoszka, Szymon Hatłas, Patryk Mazalik (wszyscy Zryw), Kamil Pawłowski (Zaborze), Dawid Jurałowicz, Michał Trzaska, Daniel Marzec (wszyscy Społem), Sebastian Lachman, Mateusz Rzeźnik (obaj Zamkowiec), Kamil Wyciślik, Rafał Perczyński, Piotr Gogolok (wszyscy ŁTS), Paweł Madej, Paweł Kober (obaj Naprzód), Patryk Oleś, Damian Dudek (obaj Sokół), Remigiusz Wydrzyński (Carbo), Piotr Zaczek, Mariusz Schymczyk (obaj Burza), Jacek Porembski (Gwiazda), Sebastian Sieja, Łukasz Kropielnicki, Mateusz Król (wszyscy Ruch) – 1

Klasyfikacja czystych kont

  1. Damian Misiak (Concordia), Patryk Bytnar (Gwiazda) – 13 czystych kont
  2. Patryk Lawacz, Tomasz Kasprzik (obaj ŁTS) – 8
  3. Łukasz Kałuża (Zryw) – 7
  4. Dominik Brzozowski (Zaborze), Kamil Giemza (Zamkowiec), Damian Szmyd (Gwarek), Kamil Lisok (Olimpia) – 6
  5. Paweł Zgoda (Młodość), Dawid Szulc, Krzysztof Balon (obaj Naprzód) – 5
  6. Henryk Szymański (Olimpia), Patryk Wasilewski (Burza) – 4

Klasyfikacja żółtych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 80 kartek
  2. Ruch Kozłów – 69
  3. Naprzód Żernica – 65
  4. Start Sierakowice – 54
  5. ŁTS Łabędy, Gwiazda Chudów – 53
  6. Burza Borowa Wieś – 52
  7. Carbo Gliwice – 42

Klasyfikacja bezpośrednich czerwonych kartek (drużyna)

  1. Zryw Radonia – 8 kartek
  2. ŁTS Łabędy – 5
  3. Społem Zabrze, Naprzód Żernica – 4
  4. Ruch Kozłów – 3
  5. Zamkowiec Toszek, Sokół Łany Wielkie, Burza Borowa Wieś – 2
  6. Zaborze Zabrze, Carbo Gliwice, Gwiazda Chudów – 1

Klasyfikacja czystych kont (drużyna)

  1. ŁTS Łabędy – 16 czystych kont
  2. Gwiazda Chudów, Concordia Knurów – 13
  3. Olimpia Pławniowice, Naprzód Żernica – 10
  4. Gwarek Zabrze – 9
  5. Zaborze Zabrze – 8
  6. Zamkowiec Toszek, Burza Borowa Wieś, Zryw Radonia – 7
  7. Młodość Rudno – 5
  8. Start Sierakowice – 4
  9. Ruch Kozłów – 3
  10. Sokół Łany Wielkie, Społem Zabrze, Carbo Gliwice – 1

 

Tabela Majer A klasy [kliknij]

Wszystkie dane na temat: bramek, kartek i rozegranych minut przez zawodników pochodzą ze strony laczynaspilka.pl