W 10.kolejce Majer A klasy do Żernicy przyjechali młodzi zawodnicy Gwarka Zabrze.

Przyjezdni idealnie wchodzą w mecz, bo już w 7 minucie obejmują prowadzenie. Zawodnik Gwarka strzałem z około 23 metrów, nie daje szans Szulcowi, umieszczając futbolówkę w samym okienku bramki.

Nasz zespół kolejny raz traci szybko gola. Co nie ułatwia gry w kolejnych minutach, a rywali wręcz przeciwnie napędza do dalszych ataków. Przed stratą kolejnych bramek Naprzód ratuje Dawid Szulc, który nogą broni strzał przeciwnika, a w innej z sytuacji wypycha gracza z Zabrza poza światło bramki, mimo wszystko ciężko jest zrozumieć, jak pomocnik rywali nie trafił do pustej bramki.

Po drugiej stronie świetnie radzi sobie goalkeeper zabrzan, który dwukrotnie interweniuje po zdecydowanie najlepszej okazji naszej drużyny w pierwszej części meczu. Na bramkę gości uderzali Michał Zieliński i Łukasz Balon.

W 44 minucie, ze strzału z wolnego Michała Zielińskiego wyszło podanie do Mateusza Koleszki, a ten w zamieszaniu pod bramką przeciwnika umieszcza piłkę w siatce. Do przerwy 1:1.

Druga połowa spotkania to dużo walki z obu stron, oba zespoły miały kilka stałych fragmentów gry. Po jednym z nich (rzucie wolnym pośrednim z 10 metra) w słupek bramki Gwarka trafia Michał Zieliński.

W 73 minucie goście obejmują prowadzenie, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego z około 21 metrów.

Na ostatnie dziesięć minut Damian Kraska przesunął do ataku Rafała Wybierka i jak się okazało jego trenerski nos, go nie zawiódł, bo w 83 minucie Wybierek doprowadza do remisu. Po przejęciu piłki przez naszych graczy, pod polem karnym Gwarka, Mateusz Koleszko zagrywa do Wybierka ten przyjmuje futbolówkę na klatkę piersiową i uderzeniem z powietrza nie daje szans goalkeeperowi z Zabrza.

W doliczonym czasie gry piłkę meczową mieli goście. Uderzenie z wolnego odbija przed siebie Dawid Szulc, piłka spada wprost pod nogi rywali, na nasze szczęście przeciwnicy po raz drugi w meczu nie trafiają do pustej bramki. Ostatecznie mecz kończy się podziałem punktów.

Naprzód Żernica – Gwarek Zabrze 2:2 (1:1)