Z chęcią rehabilitacji za zeszło tygodniową porażkę z Burzą Borowa Wieś, przystąpili nasi zawodnicy do meczu 27.kolejki zabrzańskiej Serie A, w którym Naprzód podejmował u siebie będącą ostatnio w bardzo dobrej formie Młodość Rudno. 

M.in. zawieszenia za kartki, imprezy rodzinne, kursy trenerskie i kontuzje sprawiły, że trener Bartosz Kowal miał do dyspozycji 11 zawodników, jednak jak się okazało, nie ważna jest ilość, ale jakość.

W ostatnim czasie bardzo dobrze rozpoczynają się spotkania dla naszej drużyny, która w pierwszym kwadransie potrafi wyjść na prowadzenie. Tym razem w 11 minucie po rzucie rożnym dla naszego zespołu Dariusz Kuta oddaje strzał, który zmienia się w podanie do Łukasza Balon, a ten dokłada stopę do futbolówki i Naprzód wychodzi na prowadzenie.

Nasz zespół od początku spotkania czeka na własnej połowie na próbujących grać piłką gości, jednak ci dochodzą do sytuacji bramkowych w zasadzie tylko po indywidualnych błędach naszych graczy i tak między innymi Dawid Szulca przed startą gola ratuje poprzeczka, parę razy nasz bramkarz staje na wysokości zadania, doskonale broniąc strzały przeciwników.

Bazujący na odbiorze piłki i szybkich kontrach nasi zawodnicy dochodzą do kilku doskonałych sytuacji, ale na drugiego gola trzeba czekać do ostatniej akcji w pierwszej połowie, Łukasz Balon zagrywa piłkę wzdłuż bramki, a akcję umieszczeniem piłki w siatce zamyka Tomasz Sokołowski.

W drugiej połowie w zasadzie bezrobotny był Dawid Szulc, czego nie można powiedzieć o jego vis-a-vis, nasi zawodnicy kilkukrotnie dochodzą fantastycznych okazji bramkowych, jednak ostatecznie tylko jedną zamieniają na gola. W 73 minucie Tomasz Sokołowski podaje do Michała Zielińskiego, a ten uderzeniem z pola karnego w stronę dalszego słupka zdobywa swoją pierwszą bramkę po powrocie do Naprzodu, oraz tą, która ustaliła wynik spotkania na 3:0.

Zespół Bartosz Kowala nie mógł lepiej zrehabilitować się po zeszłotygodniowym spotkaniu, pewnie zdobywając dzisiaj trzy punkty.

 

Naprzód Żernica – Młodość Rudno 3:0 (2:0)

(protokół meczowy)

Bramki: 

  • 1:0 11 min. Łukasz Balon (as. Dariusz Kuta)
  • 2:0 45+1 min. Tomasz Sokołowski (as. Łukasz Balon) 
  • 3:0 73 min. Michał Zieliński (as. Tomasz Sokołowski)

Żółte kartki:

Czerwone kartki: – 

 

Naprzód: Dawid Szulc – Grzegorz Łajszczak (K), Tomasz Kołaciński, Dariusz Kuta, Krzysztof Balon, Filip Dudziak, Bartosz Kluger, Jakub Czyżewski, Tomasz Sokołowski, Michał Zieliński, Łukasz Balon

Rezerwowi: Bartosz Kowal

Trener: Bartosz Kowal

 

Młodość: Paweł Zgoda – Bartosz Bycka, Christoph Sacher, Adrian Pieczka, Szymon Brzoza (56 min. Kamil Zwiernik), Oskar Zwiernik (81 min. Dominik Tatarynowicz), Kewin Zaczkowski, Przemysław Jóźwiak, Sebastian Prochota, Dawid Rakoczy (78 min. Roman Kubiczek), Mirosław Nowak (K)

Rezerwowi: Kamil Jamborek, Damian Klonek

Trener: Krzysztof Klonek

fot. Dawid Wołoch