W kolejnym meczu sezonu 20/21 Naprzód przy Górniczej 35 z obecnością kibiców podejmował Carbo Gliwice. Mimo że to nasz zespół ma przewagę od początku meczu, to do pierwszych okazji bramkowych dochodzą goście, na nasze szczęście piłka po uderzenia zawodników z Ostropy nie wpadła do siatki.

Po drugiej stronie boiska, naszym zawodnikom brakuje dokładności i szybszej decyzji o oddaniu strzału, które często są blokowane przez przeciwników. W 26 minucie w końcu piłka wpada do bramki Carbo, po zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobywa Rafał Wybierek.

Osiem minut później bramkę zdobywa Patryk Niebrzydowski, niestety jest to trafienie samobójcze. Dośrodkowanie w pole karne gracza rywali, nasz zawodnik, próbując wybić piłkę, trafia w nią na tyle niefortunnie, że Rafał Russin pozostał bez szans.

Mimo kilku prób bramkowych z naszej strony to do przerwy więcej goli nie zobaczyliśmy.

Druga część meczu zaczyna się dla nas doskonale, poza zagranie ręką w polu karnym zawodnika Carbo arbiter dyktuje jedenastkę, do której podchodzi Rafał Wybierek i tu pojawia się po raz kolejny słowo niestety, bo z rzutem karnym pewnie radzi sobie goalkeeper rywali.

Kolejne minuty to spora przewaga zespołu Damiana Kraski, który atakiem pozycyjnym próbują stworzyć akcję bramkową dającą ponownie prowadzenie w meczu. Niestety szczęście nie sprzyjał tego dnia naszym zawodnikom, a przede wszystkim Rafałowi Wybierkowi, który dwukrotnie obił lewy słupek bramki Carbo Gliwice.

W 66 minucie jeden z nielicznych wypadów rywali pod naszą bramkę kończy się golem dla gości, którego autorem został nasz były zawodnik Grzegorz Nowak.

Kolejne minuty do głęboko broniące się Carbo i próbujący wyrównać Naprzód. W ostatniej akcji spotkania, piłkę w pole karne wrzuca Jacek Kęsik, futbolówkę zgrywa Michał Zieliński do Rafała Wybierka, który daje punkt naszemu zespołowi.

Podsumowując, remisujemy mecz 2:2, mecz, w którym nie strzelamy karnego, dwukrotnie piłka odpija się od słupka po uderzeniach naszego zawodnika oraz trafiamy do własnej siatki.

 

Naprzód Żernica – Carbo Gliwice 2:2 (1:1)

(protokół meczowy)

Bramki: 

  • 1:0 26 min. Rafał Wybierek (as. Michał Zieliński)
  • 1:1 34 min. Patryk Niebrzydowski sam.
  • 1:2 66 min. Grzegorz Nowak
  • 2:2 93 min. Rafał Wybierek (as. Michał Zieliński)

Żółte kartki: – – 45 min. Stanisław Mirocha

Czerwone kartki:

 

Naprzód: Rafał Russin – Patryk Niebrzydowski, Dariusz Kuta, Paweł Kober, Michał Knur, Tomasz Sokołowski (46 min. Jacek Kęsik), Michał Kuźnik (68 min. Zbigniew Sodel), Bartosz Kluger, Rafał Wybierek, Paweł Madej, Michał Zieliński

Rezerwowi: Grzegorz Przybyła, Adam Zieliński

 

Carbo: Paweł Zarzycki – Maciej Solczak, Krzysztof Borowiec, Robert Loban (75 min. Matteo Kijanka), Sławomir Wieroński, Stanisław Mirocha, Tomasz Piecuch (46 min. Mateusz Pawlak), Szymon Maksym (46 min. Kamil Sowula), Kamil Krzyżanowski (65 min. Grzegorz Nowak), Michał Cygnarowski, Marek Adamczyk (65 min. Jakub Szpadzik)

Rezerwowi: Piotr Wieczorek