W 11.kolejce Majer A klasy nasza drużyna mierzyła się na wyjeździe z Carbo Gliwice. Mimo nękających nasz zespół, od kilku już spotkań braków kadrowych, nasi gracze mieli nadzieję na zgarnięcie kompletu punktów.

Od pierwszego gwizdka to nasza drużyna ma przewagę w posiadaniu piłki, co za tym idzie, piłka częściej znajduje się na połowie gospodarzy, z kilku okazji Naprzodu zdecydowanie najbliżej bramki był Łukasz Balon, który ze skrzydła złamał z piłką do środka, ale jego strzał obronił bramkarz z Gliwic.

Carbo zagrażało bramce Szulca w pierwszej części meczu po stałych fragmentach, z wolnego zespół z Ostropy trafił w słupek, a po rożnym futbolówka minęła ten sam słupek o centymetry, ostatecznie do przerwy 0:0.

W drugą połowę lepiej wchodzą gospodarze, którzy byli blisko bramki otwierającej wynik spotkania. Jednak, w 52 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Balon, worek z bramkami szczupakiem otwiera nasz kapitan Jacek Kęsik.

W 64 minucie, tym razem róg mają gospodarze, dośrodkowanie głową z naszej szesnastki wybija Paweł Kober wprost pod nogi Łukasza Balon, który rozpoczyna rajd lewą stroną boiska. Jego szarża kończy się dośrodkowaniem w pole karne, które przyjmuje Zbigniew Sodel, a jego uderzenie kończy swój lot w siatce bramki Carbo, 0:2.

W 74 minucie bardzo ładna składna akcja naszych zawodników kończy się wrzutką spod linii końcowej Patryka Niebrzydowskiego, futbolówka wypada z rąk bramkarza Carbo wprost pod nogi Zbigniewa Sodla, który bez zastanowienia oddaje strzał na bramkę, zdobywając swojego drugiego gola w meczu.

Dzieła zniszczenia w 88 minucie dokonuje Zlatan Rafał Wybierek, który wykorzystuje podanie Łukasza Balon i pokonuje goalkeepera rywali, a potem niczym Didier Drogba cieszy się z bramki na 0:4.

W ostatniej akcji meczu bramkę honorową zdobywają zawodnicy Carbo, a dokładnie nasz były zawodnik Grzegorz Nowak. Podsumowując, po dobrej grze wracamy z Ostropy z kompletem punktów.

Carbo Gliwice – Naprzód Żernica 1:4 (0:0)