W dniu flagi nasze rezerwy mierzyły się na wyjeździe z rezerwami Sokoła Łany Wielkie. Mecz świetnie zaczyna się dla gospodarzy, już w 4 minucie po dośrodkowaniu w pole karne i nie najlepszym zachowaniu naszej defensywy, napastnik z Łan przyjmuje futbolówkę i uderzeniem z 11 metrów pokonuje Russina.

Na odpowiedź zespołu Józefa Kasprzaka nie trzeba było długo czekać, bo 9 minucie strzałem z niemal 30 metrów do remisu doprowadza Łukasz Wieczorek. W 16 minucie nasza drużyna wychodzi na prowadzenie, dośrodkowanie z rzutu wolnego Grzegorza Przybyły zamienia się w strzał i kończy swój lot w siatce bramki Sokoła II. Przy obu bramkach pomógł nieco wiatr, który w przeciągu całego spotkania rozdawał karty i sprawiał, że ciężko było przewidzieć, co wydarzy się z lecącą piłką.

W kolejnych minutach lekką przewagę ma nasz zespół, dochodząc do paru okazji bramkowych, gospodarze nie pozostają dłużni i dwa razy przed stratą gola Rafała Russina ratuje poprzeczka. Bramki z pierwszego kwadransa ustaliły wynik pierwszej części spotkania.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczyna się od trafienia gospodarzy, zawodnik rywali schodzi z prawego skrzydła do środka i strzałem przy słupku doprowadza w 55 minucie do remisu.

Kolejne minuty to dużo walki z obu stron, gry nie ułatwia wiatr, ze strzałami Sokoła II radzi sobie nasz bramkarz, a po drugie stronie boiska do doskonałych okazji bramkowych dochodzi nasz super rezerwowy Marek Kapek, który przynajmniej raz powinien umieścić futbolówkę w siatce. Jednak MK9 z egzekutora postanowił w 76 minucie stać się asystentem, przejął piłkę w polu karnym, wziął obrońcę na plecy i zagrał piłkę na 16 metr do nadbiegającego Grzegorza Przybyły, który jak się okazało, ustalił wynik spotkania na 3:2 dla naszej drużyny.

 

Sokół II Łany Wielkie – Naprzód II Żernica 2:3 (1:2)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 1:0 4 min. Adam Kozioł
  • 1:1 9 min. Łukasz Wieczorek
  • 1:2 16 min. Grzegorz Przybyła
  • 2:2 55 min. Kamil Tajnert
  • 2:3 76 min. Grzegorz Przybyła

Żółte kartki:

Czerwone kartki:

 

Sokół II: Jakub Zając – Aleksander Kowol, Krzysztof Machaj, Jakub Stepaniak, Daniel Gediga, Kamil Tajnert, Kamil Przybilla, Szymon Jamroś, Piotr Straszek (46 min. Tomasz Ciach), Bartosz Rosołek, Adam Kozioł

Rezerwowi:

 

Naprzód II: Rafał Russin – Denis Erfurt, Łukasz Nowak, Adam Sosna, Paweł Steuer (65 min. Marek Kapek), Marcin Szmidt, Błażej Kluger, Grzegorz Przybyła, Eugeniusz Strażnikiewicz, Łukasz Wieczorek, Damian Langner

Rezerwowi: Adam Bogacz, Marcin Dzumyk