W 12.kolejce na boisku w Żernicy mierzyli się sąsiedzi z ligowej tabeli, bo na spotkanie z Naprzodem przyjechało Tempo Paniówki. W mecz dużo lepiej wchodzą przyjezdni, którzy od pierwszego gwizdka zagrażają naszej bramce.

W pierwszej części meczu dobre interwencje Dawida Szulca ratują nasz zespół przed utratą gola. Ze strony naszych zawodników brak jakiegoś konkretnego pomysłu na zagrożenie bramki gości, przez co goalkeeper Tempa był w pierwszych 45-minutach w zasadzie bezrobotny.

W 54 minucie rywale swoją przewagę dokumentują golem, strzał z dystansu napastnika gości, piłka odbija się od poprzeczki, a do futbolówki najszybciej dopada lewoskrzydłowy z Paniówek i umieszcza piłkę w siatce.

W 70 minucie Tempo podwyższa prowadzenie, Bartosz Kluger traci równowagę będąc przy piłce, z czego korzystają przyjezdni, przeprowadzając akcję na naszą bramkę, która kończy się zagraniem z lewej strony w nasze pole bramkowe, niefortunną interwencją popisuje się Rafał Wybierek, który chcąc wybić futbolówkę, kieruje ją w kierunku naszej bramki, a ta jeszcze lekko dotyka napastnika Tempa i ostatecznie jest zapisana graczowi rywali.

Najbliżej gola kontaktowego jest Tomasz Sokołowski, którego strzały są blokowane przez przeciwników, aż w końcu trzeci z nich przelatuje parę metrów obok bramki, nie wiele zabrakło, aby całą akcję zamknął Jacek Kęsik.

W ostatnich 10 minutach Naprzód traci jeszcze dwie bramki po prostych błędach. W 82 minucie niecelne podanie Dawida Szulca przejmują zawodnicy z Paniówek i przeprowadzają akcję bramkową na 0:3. W 89 minucie niepewną interwencję po rzucie rożnym naszego goalkeepera wykorzystuje kapitan z Paniówek ustalając wynik meczu.

Łagodnie mówiąc, nie był to dzień naszej drużyny, goście prezentowali się dużo lepiej i odnieśli zasłużone zwycięstwo, mimo wszystko wynik mógłby być nieco niższy, bo kolejny raz nasz zespół traci bramki po prosty błędach indywidualnych.

 

Naprzód Żernica – Tempo Paniówki 0:4 (0:0)

(protokół meczowy)

 

Bramki:

  • 0:1 54 min. Mateusz Bogumiło
  • 0:2 70 min. Adam Pawlas
  • 0:3 82 min. Paweł Brosz
  • 0:4 89 min. Grzegorz Konopka

Żółte kartki: – – 80 min. Paweł Brosz

Czerwone kartki:

 

Naprzód: Dawid Szulc – Patryk Niebrzydowski (86 min. Dawid Płoński), Jacek Kęsik, Paweł Kober, Grzegorz Łajszczak, Paweł Madej (86 min. Grzegorz Przybyła), Michał Zieliński, Bartosz Kluger, Marcin Szmidt (46 min. Krzysztof Kościółek), Rafał Wybierek, Tomasz Sokołowski

Rezerwowi: Rafał Russin

 

Tempo: Jan Rybicki – Michał Lisowicz (80 min. Stanisław Marzec), Grzegorz Konopka, Kacper Brosz, Daniel Jóźwik, Mateusz Bogumiło, Oskar Jendrychowski, Michał Kopczyński, Paweł Brosz, Bolesław Pawlas (85 min. Paweł Szary), Mateusz Woźnica (10 min. Adam Pawlas)

Rezerwowi: Łukasz Kachelski