W środę została rozegrana 27.kolejka Majer A klasy, Naprzód w tej serii gier na wyjeździe mierzył się z Gwarkiem Zabrze. Nasz zespół do meczu podchodzi dosyć defensywnie, niskie ustawienie całej drużyny i bardzo duża ruchliwość rywali sprawia, że gospodarze prowadzą swoje akcje na 30-35 metrze przed naszą bramką, dochodząc przy tym, do kilku dogodnych okazji.

W 32 minucie zabrzanie przeprowadzają akcje na lewym skrzydle, piłka zagrana jest w pole karne, w którym odbija się od głowy niekrytego gracze przeciwnika i ostatecznie kończy swój lot w bramce Dawida Szulca.

Na dobrą szansę ze strony Naprzodu trzeba było czekać do końcówki pierwszej połowy, Bartosz Kluger zabiera piłkę rywalowi na środku boiska, zagrywa do Łukasza Balon, ten wpada w pole karne, z ostrego kąta uderza na bramkę Gwarka, niestety z jego strzałem radzi sobie goalkeeper, wybijając futbolówkę na rzut rożny, a po tym rożnym doskonałą okazję ma Rafał Wybierek, jego strzał głową broni bramkarz, a z dobitką minimalnie spóźnił się Michał Zieliński.

W drugiej połowie meczu nasi zawodnicy zdecydowanie zmieniają swoje nastawienie, atakują rywali wysoko na ich połowie. Co parę razy sprawiło, że nadziewają się na kontry zabrzan, jednak ze strzałami rywali dobrze radzi sobie nasz bramkarz.

W drugim polu karnym dzieje się więcej, nasi gracze dochodzą do kilku 100-procentowych okazji, niestety żadnej z nich nie udaje się umieścić w siatce. Brakowało jedynie soczyście trafić w piłkę i goalkeeper Gwarka pozostawałby bez szans.

Ostatecznie ulegamy na wyjeździe Gwarkowi Zabrze 1:0, naprawdę duża szkoda, bo były okazję na zdobycie gola. Na plus zdecydowanie zasługuję postawa naszych zawodników, było dużo walki i zaangażowania, której brakowało w kilku poprzednich meczach.

Gwarek Zabrze – Naprzód Żernica 1:0 (1:0)