W sobotę nadeszła bardzo wyczekiwana inauguracja nowego sezonu zabrzańskiej Majer A klasy. Naprzód w 1.kolejce u siebie mierzył się z Olimpią Pławniowice.

Od początku meczu to drużyna Damiana Kraski częściej utrzymuje się przy piłce i atakuje rywala wysoko na jego połowie. Naprzód dochodzi do kilku okazji strzeleckich, ale to goście obejmują prowadzenie w meczu. W 15 minucie długie wybicie od obrońcy Olimpii w kierunku napastnika, błąd w obliczeniu lotu piłki przez Rafała Wybierka Raphaëla Varane’a, gracz z Pławniowic wychodzi sam na sam z Dawidem Szulcem i lobem umieszcza piłkę w siatce.

Na szczęście na odpowiedź naszej drużyny nie trzeba było długo czekać i 20 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Madeja bramkę wyrównującą zdobywa Michał Zieliński.

Nasza drużyna przed przerwą chciała strzelić drugiego gola, co udało się w 33 minucie. Wyjście spod pressingu rywali oraz szybka zmiana ciężaru gry sprawia, że piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Łukasza Balon do siatki głową kieruje Michał Zieliński.

Na przerwę Naprzód mógł schodzić z wyższym prowadzeniem, ale w ostatniej akcji pierwszych 45-minut Zieliński, tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem.

Druga połowa doskonale rozpoczyna się dla zespołu Damiana Kraski. W 51 minucie dośrodkowanie z lewej strony Pawła Madeja w okolice środka szesnastki odnajduje Łukasza Balon, ten wykorzystując błąd obrońcy w obliczeniu lotu piłki zdobywa trzeciego gola dla Naprzodu.

Chwilę później z wolnego uderza Madej, a piłka zatrzymuje się na poprzeczce bramki Olimpii.

Z czasem trwania drugiej części gry coraz słabiej wygląda nasza drużyna, a do głosu zaczynają dochodzić goście, którzy zdecydowanie przejęli inicjatywę nad tym, co działo się na boisku i coraz częściej zagrażają bramce Szulca. Kilka razy naszego bramkarza uratował słupek i poprzeczka, a w jednej z sytuacji zawodnik z Pławniowic został złapany przez sędziego na spalonym.

Ostatecznie kibice w Żernicy więcej bramek nie zobaczyli, a Naprzód pokonał Olimpię Pławniowice 3:1. W przyszłą niedzielę drużyna Damiana Kraski ponowie u siebie zagra ze Startem Sierakowice.

Naprzód Żernica – Olimpia Pławniowice 3:1 (2:1)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 0:1 15 min. Michał Lisok
  • 1:1 20 min. Michał Zieliński (as. Paweł Madej)
  • 2:1 33 min. Michał Zieliński (as. Łukasz Balon)
  • 3:1 51 min. Łukasz Balon (as. Paweł Madej)

Żółte kartki: 3 min. Zbigniew Sodel, 44 min. Paweł Kober – 27 min. Kamil Lisok, 92 min. Marek Moneta

Czerwone kartki:

Naprzód: Dawid Szulc – Patryk Niebrzydowski, Jacek Kęsik (K), Rafał Wybierek, Tomasz Sokołowski (70 min. Marcin Szmidt), Łukasz Balon (70 min. Krzysztof Balon), Bartosz Kluger, Paweł Kober, Paweł Madej (55 min. Łukasz Wieczorek), Michał Zieliński, Zbigniew Sodel (55 min. Arkadiusz Zawadzki)

Rezerwowi: Rafał Russin

Olimpia: Kamil Lisok – Marek Moneta, Łukasz Wróbel (K), Robert Jakóbczyk (60 min. Łukasz Mamzer), Kacper Modlich, Piotr Modlich, Kamil Spyrka, Rafał Samol, Marek Nandzik, Michał Lisok (75 min. Paweł Lisok), Piotr Wróbel

Rezerwowi: Łukasz Kędziora, Dawid Lisok, Jarosław Niedźwiedź, Patryk Tobolik

fot. Dawid Wołoch