W 8.kolejce Majer A klasy nasi zawodnicy na własnym boisku mierzyli się z Sokołem Łany Wielkie. Dzisiejszy mecz przed naszymi zawodnikami stawiał jeden bardzo prosty cel, czyli zwycięstwo, które zmazałoby plamę po zeszłotygodniowej porażce w Grzybowicach. Pojedynek z Sokołem miał jeszcze jeden wyjątkowy aspekt, o którym opowiemy na końcu relacji.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz stoi na bardzo dobrym jak na zabrzańską Serie A poziomie. Oba zespoły „grą w piłkę” próbują skonstruować okazję bramkowe, które wyprowadziłyby je na prowadzenie. Pierwsi do głosu dochodzą goście, z ich kilku prób należy wymienić okazję, w której gracz z Łan Wielkich po zamieszaniu spowodowanym rzutem rożnym przenosi piłkę z 5 metra nad bramką Szulca.

Z zagrożeniami naszych zawodników, których pod bramką Sokoła w pierwszej połowie było kilka dobrze radzi sobie nasz wychowanek Rafael Foit.

Mimo że obie strony akcjami na jeden/dwa kontakty próbowały skonstruować akcję bramkowe, to proste środki pozwoliły wyjść na prowadzenie naszemu zespołowi. Jacek Kęsik zagrywa długą piłkę na środek boiska, futbolówkę głową przedłuża Mateusz Koleszko, ta spada pod nogi Michała Zielińskiego, ten wygrywa pojedynek fizyczny z obrońcą i strzałem pod poprzeczkę, nie daję szans goalkeeperowi Sokoła. Po golu w 40 minucie, 1:0 do przerwy.

Druga części meczu to również wyrównana gra i okazję z obu stron, po naszej stronie zdecydowanie najlepszą na zamknięcie wyniku miał Michał Zieliński. Sokół doszedł do kilku sytuacji więcej na nasze szczęście dobra postawa Dawid Szulca oraz przede wszystkim szczęście, bo nie inaczej można mówić o sytuacjach, kiedy rywale obijają obramowanie naszej bramki. Ostatecznie, mimo bardzo nerwowej końcówki, w której serca naszych kibiców po akcjach rywali zaczęły bić mocniej, to Naprzód dopisuje do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Mimo przegranej rywale pokazali się z bardzo dobrej strony i wielkie zdziwienie może, spowodować spojrzenie na ligową tabelę, w której Sokół zajmuję przed ostatnią pozycję.

Na początku relacji pisaliśmy o wyjątkowości dzisiejszego meczu, naszej drużynie, a przede wszystkim Michałowi Zielińskiemu dzisiaj towarzyszyły kamery Canal+ Sport, które kręciły materiał o naszym napastniku do programu Ekstraklasa po godzinach, emisja ma odbyć się w poniedziałek 28 września, o godzinie 20:00 w kanale Canal+ Sport. Będziemy jeszcze informować, o tym na naszej stronie.

Naprzód Żernica – Sokół Łany Wielkie 1:0 (1:0)