W ostatniej, czyli 15.kolejce rundy jesiennej Majer A klasy w obecnym sezonie Naprzód grał na wyjeździe z Carbo Gliwice.

Mimo że wyjazd bliski to nasi zawodnicy nie zdążyli dojechać na czas, o czym świadczy, że w 12 minucie mieliśmy 2:0 dla gospodarzy. Dwa strzały zza pola karnego (jedno po rykoszecie) i piłka dwa razy ląduje w bramce. Nie za wiele musieli się starać zawodnicy Carbo, żeby wyjść na prowadzenie, które mogło być jeszcze większe, jednak bardzo groźny strzał rywala z pola karnego broni Szulc.

Z czasem trwania zawodów nasi gracze zaczynają zagrażać bramce gospodarzy, czego efektem jest doprowadzenie do remisu jeszcze w pierwszej części meczu. W 27 i 35 minucie do bramki trafia Łukasz Balon i mamy 2:2.

Początek drugiej połowy znowu niemrawy czego efektem jest kilka groźnych akcji Carbo, po których nasi zawodnicy ofiarnie blokują uderzenia rywali. W 65 minucie gospodarze wychodzą ponownie na prowadzenie. Przy biernej postawie naszych w defensywie, gracz z Gliwic z 5 metrów pokonuje Szulca.

W dalszych minutach nasi zawodnicy mają problem ze skonstruowaniem okazji na wyrównanie, raz groźnie uderzał Łukasz Balon. Jednak goalkeeper przeciwników nie miał za wiele pracy, w drugiej połowie. Mimo że ostatnie 10 minut rywale grali w dziesiątkę.

Na pewno gry nie ułatwiało boisko, które było bardzo grząskie. Jednak takie same dla obu drużyn.

Z naszej perspektywy Naprzodowi należał się przynajmniej jeden rzut karny, jednak sędzia nie zdecydował się na wskazanie na wapno. Argumentując jedną z akcji, że nasz zawodnik został kopnięty nieświadomie przez rywala.

Koniec końców po przeciętnym meczu Naprzód wraca z Ostropy bez punktów. Za tydzień powinniśmy zagrać zaległy mecz z Gwarkiem II Ornontowice, zobaczymy czy pogoda pozwoli na rozegranie tego spotkania.

 

Carbo Gliwice – Naprzód 3:2 (2:2)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 1:0 10 min. Adam Kozioł
  • 2:0 12 min. Jakub Makosz
  • 2:1 27 min. Łukasz Balon
  • 2:2 35 min. Łukasz Balon (as. Rafał Wybierek)
  • 3:2 65 min. Adam Kozioł

Żółte kartki: 42 min. Dawid Kamiński – 38 min. Eugeniusz Strażnikiewicz, 87 min. Łukasz Balon, 90 min. Bartosz Kluger

Czerwone kartki: 79 min. Michał Seget – –

 

Carbo: Mateusz Janusiewicz – Łukasz Bieniek, Kamil Czyba, Dawid Kamiński (46 min. Krzysztof Borowiec), Łukasz Kędziora (46 min. Andrzej Starkman), Adam Kozioł, Michał Mach, Jakub Makosz (90 min. Marek Górecki), Mateusz Małgowski, Michał Seget, Szymon Wiejski (92 min. Mikołaj Niedziela)

Rezerwowi: Łukasz Kaliński, Jacek Bartosiewicz, Tomasz Ciach, Paweł Żuchowicz

 

Naprzód: Dawid Szulc – Grzegorz Łajszczak, Grzegorz Łyszczak, Błażej Kluger, Paweł Kober, Łukasz Wieczorek (46 min. Piotr Byra), Bartosz Kluger, Mateusz Kubica, Rafał Wybierek, Eugeniusz Strażnikiewicz (64 min. Michał Knur), Łukasz Balon

Rezerwowi: Paweł Steuer, Kacper Tkacz