W sobotę przedostatni mecz,  w tym sezonie przy Górniczej 35 rozgrywali zawodnicy pierwszej drużyny. Rywalem naszego zespołu była Tęcza Wielowieś. Mecz zaczyna się źle dla Naprzodu, bo już w 5 minucie błąd naszych w defensywie wykorzystują goście i wychodzą na prowadzenie.

Kolejne minuty do dużo walki w środku pola, w szeregach naszego zespołu brakuje dokładności, co przekłada się na nie wiele okazji w ofensywie, w jednej z nich Michał Kuźnik trafia w słupek, gracze Tęczy nie pozostają dłużni i dwukrotnie obijają słupek bramki Szulca, oprócz tego mają jeszcze kilka okazji.

Po przerwie po indywidualnej akcji Pawła Dryka w 55 minucie, Mateusz Koleszko podaje do wprowadzonego po przerwie Adama Zielińskiego, a ten nie daje szans bramkarzowi z Wielowsi uderzeniem pod poprzeczkę. Zaledwie 3 minuty później drugą żółtą kartkę ogląda Paweł Kober i Naprzód musi radzić sobie w dziesiątkę.

Wydawałoby się, że goście ruszą do ataków, jednak tak się nie stało, może i stwarzali sobie więcej okazji strzeleckich, ale ich przewaga osobowa na boisku nie była, aż tak widoczna, a z sytuacjami bramkowymi doskonale radził sobie Dawid Szulc, nie raz ratując nasz zespół przed stratą gola.

Koniec końców mecz zakończył się remisem 1:1, oznacza to, że nasza drużyna dalej jest niepokonana na własnym obiekcie. Już w środę kolejny mecz, Naprzód uda się do Łan Wielkich na spotkanie z tamtejszym Sokołem.

Naprzód Żernica – Tęcza Wielowieś 1:1 (0:1)