W przedostatniej kolejce zabrzańskiej Serie A Naprzód w roli gospodarza na boisku w Ciochowicach mierzył się miejscową Przyszłością.

Wynik w 11 minucie otwierają „goście”, którzy jak to doskonale bywa w przypadku straconych goli przez nasz zespół, nie muszą się za bardzo napocić, żeby pokonać naszego bramkarza. Długa piłka z własnej połowy obrońcy Przyszłości w kierunku naszego pola karnego, napastnik uprzedza wychodzącego z bramki Szulca i głową posyła futbolówkę do siatki.

Na szczęście na reakcje ze strony naszej drużyny nie trzeba było długo czekać i w 13 minucie po indywidualnej akcji Michał Zieliński umieszcza piłkę pod poprzeczką bramki drużyny z Ciochowic.

W dalszej części meczu piłka częściej znajduje się na połowie naszych przeciwników, niestety w szansach naszych zawodników na wyjście na prowadzenie brakuje siły w uderzeniach lub dokładności.

W 43 minucie przewagę udaje się udokumentować. Rafał Wybierek zgrywa piłkę klatką piersiową do Łukasza Balon, a ten wpada w pole karne i pokonuje bramkarza rywali.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienia, to Naprzód ma lekką przewagę i prowadzi grę. Zawodnicy Józefa Dankowskiego stwarzają sobie kilka dogodnych okazji, po jednej z nich Łukasz Balon strzela gola zdaniem sędziego asystenta ze spalonego.

Jednak w 61 minucie nikt nie mógł do niczego się przyczepić, przepiękne podanie krzyżowe Łukasza Balon na wolne pole do Piotra Karwowskiego, a ten uderzeniem z pierwszej piłki lobuje bramkarza z Ciochowic i po raz trzeci zmusza go do wyciągania piłki z siatki.

W końcówce meczu kilka razy do interwencji zmuszony był Dawid Szulc, jednak nasz goalkeeper w drugiej połowie nie dał się pokonać.

Trzy punkty wróciły do Żernicy, a w ostatniej kolejce w Pilchowicach Naprzód zagra z Carbo Gliwice.

 

Naprzód Żernica – Przyszłości Ciochowice 3:1 (2:1)

(protokół meczowy)

 

Bramki: 

  • 11 min. 0:1 Paweł Cieślik
  • 13 min. 1:1 Michał Zieliński
  • 43 min. 2:1 Łukasz Balon (as. Rafał Wybierek)
  • 61 min. 3:1 Piotr Karwowski (as. Łukasz Balon)

Żółte kartki:  – – 17 min. Grzegorz Morawiec, 82 min. Paweł Cieślik

Czerwone kartki: – – –

 

Naprzód: Dawid Szulc – Eugeniusz Strażnikiewicz, Rafał Wybierek, Grzegorz Łajszczak, Michał Knur, Piotr Karwowski, Paweł Kober, Filip Dudziak, Mateusz Kubica (83 min. Brajan Szady), Łukasz Balon (75 min. Paweł Steuer), Michał Zieliński (60 min. Piotr Byra)

Rezerwowi: 

 

Przyszłość: Paweł Malcherczyk – Marcel Blabuś (60 min. Sebastian Lindner), Paweł Cieślik, Jakub Czyżewski, Sebastian Kubik, Sebastian Laksa, Bartłomiej Materla, Grzegorz Morawiec (46 min. Tomasz Dziuba), Karol Rutka, Patryk Sobel, Jakub Wołos (35 min. Tomasz Sztyrc)

Rezerwowi: