W sobotę w ramach 12.kolejki Majer A klasy odbyły się drugie dla naszej drużyny Derby Gminy Pilchowice, tym razem przeciwnikiem był Orzeł Stanica. Wyjątkowo Derby nie zostały rozegrane na gminnej ziemi, bo w ostatniej chwili mecz został przeniesiony na sztuczne boisko w Knurowie. Zdaniem gospodarzy ich obiekt ze względu na ostatnie deszczowe dni nie nadawał się na rozegranie zawodów.

Pierwsza część meczu zdecydowanie należała do zawodników ze Stanicy. Częściej utrzymywali się przy piłce, byli bardziej zdecydowani i agresywni. Oddali kilka naprawdę groźnych strzałów z dystansu, z którymi znakomicie poradził sobie Krzysztof Pieszek. Postawa naszych zawodników w pierwszych 45-minutach mówiąc łagodnie, nie należała do najlepszych.

W drugą połowę Naprzód wchodzi zdecydowanie lepiej. Większe zdecydowanie, presja na rywalu sprawia, że przeciwnicy zaczynają popełniać błędy, przez co pojawiają się okazje bramkowe. Blisko bramki był m.in. Łukasz Balon.

Za niewykorzystaną sytuację Łukasz zrehabilitował się w 60 minucie doskonałą wrzutką z rzutu rożnego do idealnie nabiegającego Błażeja Klugera, który uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi Orła.

W kolejnych minutach nasi zawodnicy oddają inicjatywę rywalom, którzy chcą doprowadzić do wyrównania. Nasz zespół za to szuka okazji do skontrowania przeciwnika i zamknięcia meczu. Niestety bramkę udaję się zdobyć gospodarzom, w 78 minucie zawodnik Orła wbiega za naszą linię obrony i na raty pokonuje Krzysztofa Pieszka.

W samej końcówce nasz zespół mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak ostatecznie piłka nie wpadła do siatki rywali. Derby kończą się remisem 1:1.

Orzeł Stanica – Naprzód Żernica 1:1 (0:0)