W poniedziałek 20.06.2022 ostatni mecz w sezonie przeciwko drużynie GKS Piast Gliwice rozegrała grupa wiekowa Młodzik. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla gospodarzy z Żernicy. Wynik ten pozwolił nam na zajęcie trzeciego miejsca wyprzedzając ŁTS Łabędy. Tym samym kończymy bardzo udany sezon.

Relacja trenera Szymona: Świetny mecz w wykonaniu naszych piłkarzy, potrafiliśmy konstruować wiele składnych, szybkich i dobrych akcji, dzięki czemu często stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką rywala. Założony wysoki pressing często zmuszał przeciwnika do popełniania błędów. W naszym wykonaniu świetnie wyglądały rzuty rożne, po jednym z nich bramkę zdobył Paweł Zawadzki, który świetnie odnalazł się podczas dośrodkowania w polu karnym przeciwnika. Drugiego gola dla naszej drużyny po znakomitej akcji indywidualnej zdobył Antoni Skórczyński, świetny rajd pomiędzy obrońcami Piasta Gliwice sfinalizował precyzyjnym umieszczeniem piłki w siatce.

W defensywie graliśmy rozważnie i staraliśmy się popełniać jak najmniejszą ilość błędów, co sprawiło wiele trudności naszym rywalom przy przeprowadzaniu ataków na naszą bramkę. Nasz bramkarz Wiktor Wojtyniak przyzwyczaił nas już do swoich świetnych występów pełnych trudnych i spektakularnych interwencji, w tym meczu potwierdził tylko swoją wielką formę bramkarską. Na wyróżnienie zasługują również wszyscy zawodnicy wpuszczeni na boisko z ławki rezerwowych, każdy z nich pokazał pełne zaangażowanie w grę i rozwagę na boisku. Cały mecz był jednym z najbardziej dla nas udanych w tym sezonie. Cieszę się szczególnie z widocznego progresu w drużynie postępującego przez cały sezon z meczu na mecz. Jestem dumny z całej drużyny, chłopaki pokazali pełnie swoich umiejętności i tym samym wywalczyli zasłużone trzecie miejsce, na którym kończymy ten udany sezon. Duma, duma i jeszcze raz duma!

Gratulacje Chłopcy!

Ten Klub! Te Barwy! LKS!