W środę Naprzód w ramach zaległej 20.kolejki Majer A klasy mierzył się w pojedynku derbowym z Orłem Stanica. Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, ponieważ doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji, na rozgrzewce jeden z zawodników dostał ataku padaczki i po udzieleniu pomocy został karetką odwieziony do szpitala. Zawodnikowi Orła życzymy dużo zdrowia!

Zespół ze Stanicy podjął decyzje, że przystąpi do meczu i od jego początku to nasza drużyna przejęła inicjatywę, tworząc sobie kilka akcji bramkowych i już w 12 minucie objął prowadzenie. Po ładnej, składnej zespołowej akcji Patryk Niebrzydowski zagrał do Rafała Wybierka, ten umieścił piłkę w siatce.

Na podwyższenie prowadzenia nie trzeba było dużo więcej czekać, bo w 22 minucie zza szesnastki ładnie przymierzył Michał Zieliński i nie dał szans goalkeeperowi gości.

Po bramce na 2:0 nasz zespół wyraźnie zaczął grać słabiej, co sprawiło, że Orzeł zaczął zatrudniać do pracy Dawida Szulca. Kilka strzałów, parę stałych fragmentów gry, jednak nasz bramkarz nie dał się pokonać.

Druga część spotkania to zdecydowana przewaga naszej drużyny i wielki festiwal nieskuteczności. Zamiast wygrać 5 lub 6:0, ostatecznie wygrywamy różnicą dwóch goli.

Naprzód Żernica – Orzeł Stanica 2:0 (2:0)