W niedzielę nowy sezon Eurotech C klasy zainaugurowała druga drużyna naszego klubu. W 1.kolejce zespół Łukasza Balon na własnym boisku grał z Kłodnicą Gliwice.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczynają goście, którzy zyskują przewagę na boisku. Na jej udokumentowanie nie musieli długo czekać, bo już w 9 minucie obejmują prowadzenie. Wrzutka w pole bramkowe wypada z rąk Rafała Russina, a szybka reakcja na taki stan rzeczy napastnika z Gliwic kończy się golem dla Kłodnicy.

Przez kilka kolejnych minut nadal na boisku dominują rywale, jednak z czasem to nasi gracze zaczynają prezentować się coraz lepiej. Bramkę na remis bezpośrednio z rzutu wolnego zdobywa Michał Zieliński, sędzia już miał uznać gola, jednak okrzyk z ławki trenera gości, o tym że Sławomir Czekaj stoi za blisko zawodników w murze, wpłyną na ostateczną decyzję arbitra.

Nie udało się z wolnego, to wpadło z karnego, którego 32 minucie na gola zamienia Michał Zieliński, stając się zawodnikiem, który trafiał do bramki na każdym szczeblu ligowym w Polsce.

Do przerwy mimo kilku okazji z obu stron, remis 1:1.

W drugiej części to rywale stwarzają więcej zagrożenia pod bramką Russina niż nasi gracze pod bramką Kłodnicy. W 67 minucie za łagodnie mówiąc chamskie zachowanie (kopnięcie Jacka Kęsika), z boiska wylatuje jeden z rywali.

Mimo to w 78 minucie po akcji prawą stroną boiska i zagraniu piłki w pole karne, na prowadzenie ponownie wychodzą goście z Gliwic.

Końcówka spotkania należy zdecydowanie do naszych rezerw, które próbują zdobyć wyrównującego gola, co udaje się w pierwszej minucie doliczonego czasu, do piłki zagranej przez Jacka Kęsika dopada Michał Zieliński i umieszcza ją w siatce.

Po golu na 2:2 ataki drugiej drużyny napędzał Michał Zieliński, który miał ochotę na hat-tricka, niestety mimo jeszcze paru sytuacji w ostatnich sekundach, mecz kończy się podziałem punktów. Podobnie jak poprzedni sezon Naprzód II sezon rozpoczyna od remisu.

Naprzód II Żernica – Kłodnica Gliwice 2:2 (1:1)