Ostatni weekend września to mecz z Gwarkiem Zabrze. Od początku zawody należą do bardzo wyrównanych, żadna ze stron nie była w stanie zdominować rywala. Może lekką przewagę w posiadaniu piłki mają goście, ale nie przekłada się to na okazje bramkowe, a tych więcej w pierwszej połowie ma Naprzód, zwłaszcza po stałych fragmentach gry, jednak do przerwy bez goli.

Druga połowa lepiej zaczyna się dla Zabrzan, 49 minuta Paweł Kober fauluje przeciwnika w naszym polu karnym, arbiter wskazuje na wapno. Jedenastkę broni Dawid Szulc, ale przy braku asekuracji ze strony naszych zawodników i dobitce rywala nie miał szans i Gwarek objął prowadzenie.

Chwilę zajęło naszej drużynie na powrót na właściwe tory po straconym golu i z czasem, ponownie pojawiają się okazje bramkowe, ponownie kotłuje się w polu karnym przeciwników po stałych fragmentach gry, po uderzeniu Patryka Niebrzydowskiego bramkarz odbija piłkę na słupek. Kilka minut później Pazdi trafia do siatki, ale sędzia liniowy stwierdził, że piłka całym obwodem opuściła boisko, zanim Łukasz Balon posłał futbolówkę wzdłuż bramki.

Otwarcie naszego zespołu próbowali wykorzystać goście, dochodząc do kilku okazji bramkowych, jednak dobrze dysponowany Szulc nie dał pokonać się po raz drugi.

W 89 minucie do remisu po podaniu Damiana Kraski doprowadza Patryk Niebrzydowski, ustalając wynik spotkania na 1:1. Mimo że nasi zawodnicy w końcówce wyrównali, to pozostaje lekki niedosyt, bo do momentu zdobycia gola rywale nie mieli żadnych dogodnych okazji, a to nasz zespół częściej przebywał w polu karnym rywala.

Za tydzień kolejny mecz z zabrzańską drużyną, ty razem z MKS-em Zaborze.

 

Naprzód Żernica – Gwarek Zabrze 1:1 (0:0)

(protokół meczowy)

Bramki: 

  • 0:1 49 min. Kacper Pyzalski
  • 1:1 89 min. Patryk Niebrzydowski (as. Damian Kraska)

Żółte kartki:

Czerwone kartki:

 

Naprzód: Dawid Szulc – Patryk Niebrzydowski, Jacek Kęsik, Damian Kubieniec, Michał Knur, Paweł Kober, Bartosz Kluger, Michał Kopczyński (73 min. Grzegorz Łyszczak), Damian Kraska, Paweł Madej (33 min. Adam Zieliński (79 min. Piotr Karwowski), Łukasz Balon (83 min. Eugeniusz Strażnikiewicz)

Rezerwowi: Mariusz Czuga

 

Gwarek: Oskar Solik – Krystian Szafrański (68 min. Mikołaj Micuła), Cyprian Wojtkowiak, Kacper Pyzalski, Florian Pielok (46 min. Szymon Płaczek), Kevin Opeldus (60 min. Aleksander Prochota), Tobiasz Matejczyk (46 min. Paweł Pilch), Dominik Mączka, Alan Jarosz (46 min. Jakub Domagała), Bartosz Drzyzga (82 min. Emil Ptak), Wojciech Cieplak

Rezerwowi: Mateusz Nowara