W 20.kolejce Majer A klasy Naprzód w roli gospodarza na boisku w Wilczy podejmował lidera, drużynę Gwiazdy Chudów.

Pierwsza połowa to dominacja rywali, zdecydowanie częściej utrzymują się przy piłce, przez co zmuszają naszych zawodników do biegania za nią. Duże posiadanie nie przekłada się jakoś bardzo na ilość oddanych strzałów na naszą bramkę, jednak gracze Gwiazdy są bardzo konkretni i w pierwszych 45-minutach trzy razy pokonują Szulca, wykorzystując przy tym błędy i straty naszych zawodników.

10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy rywale podwyższają wynik. Dużo zmian i lekkie rozluźnienie zespole przeciwników sprawia, że w ostatnich 30 minutach więcej z gry ma Naprzód, nasi zawodnicy dochodzą do 5-6 dobrych, a nawet bardzo dobrych okazji jednak tylko raz udało się pokonać bramkarza z Chudowa, za sprawą strzału Rafała Wybierka.

W 81 minucie goście ustalają wynik na 1:5 i pierwsza porażka naszej drużyny w meczu ligowym, w 2024 roku staje się faktem.

Naprzód Żernica – Gwiazda Chudów 1:5 (0:3)