W sobotnie popołudnie w czasach pandemii korona wirusa nasz zespół w zabrzańskiej Serie C mierzył się na własnym boisku z Koroną Bargłówka.

Doskonale w mecz wchodzą nasi gracze, którzy w 12 minucie obejmują prowadzenie. Łukasz Wieczorek wrzuca piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Gienia Strażnikiewicza, a ten zrywa pajęczynę z okienka bramki Korony.

Dalsza części pierwszej połowy to dużo walki w środku pola, lekka przewaga w posiadaniu piłki naszego zespołu, który próbuje bardziej i częściej zagrażać bramce gości. Przyjezdni w pierwszej części zatrudniają do pracy Rafał Russina po strzałach z dystansu. Do przerwy 1:0.

Początek, a dosłownie pierwsza minuta drugiej połowy spotkania należała do przyjezdnych, którzy podobnie jak Naprzód bramkę zdobywają po uderzeniu głową po rzucie rożnym.

Na szczęście na odpowiedź naszych zawodników nie trzeba było, długo czeka, bo w 55 minucie Grzegorz Przybyła z wolnego, wrzuca piłkę w pole karne, a najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnajduje się Marcin Szmidt, umieszczając piłkę w siatce.

W dalszej części meczu do kilku okazji bramkowych doszli przyjezdni, jednak nasz blok defensywny oraz bramkarz nie dali się pokonać. Nasza drużyna również miała kilka szans na trzeciego gola, spokojnie granie i praktycznie zwycięstwo w 80 minucie zapewnia Eugeniusz Strażnikiewicz, który pewnie wykorzystuje jedenastkę, którą chwilę wcześniej wywalczył Krzysztof Balon.

Ostatecznie nasze rezerwy po kilku porażkach z rzędu, zdobywają w końcu komplet punktów. Za tydzień ze względu na 1 listopada zabrzańska Eurotech C klasa nie gra.

 

Naprzód II Żernica – Korona Bargłówka 3:1 (1:0)

(protokół meczowy)

 

Bramki:

  • 1:0 12 min. Eugeniusz Strażnikiewicz
  • 1:1 46 min. Paweł Mendzik
  • 2:1 55 min. Marcin Szmidt
  • 3:1 80 min. Eugeniusz Strażnikiewicz k.

Żółte kartki: 71 min. Krzysztof Balon – 80 min. Kacper Łukasik

Czerwone kartki:

 

Naprzód II: Rafał Russin – Błażej Kluger, Paweł Steuer, Łukasz Nowak, Paweł Kober (46 min. Patryk Niebrzydowski), Łukasz Wieczorek (80 min. Dawid Płoński), Marcin Szmidt, Bartosz Kluger (46 min. Grzegorz Przybyła), Krzysztof Balon (84 min. Kajetan Siedlecki), Oskar Wiącek (34 min. Denis Erfurt), Eugeniusz Strażnikiewicz (82 min. Marek Kapek)

Rezerwowi: Adam Bogacz

 

Korona: Daniel Majdecki – Patryk Złotoś, Damian Kubieniec, Bartłomiej Dusza, Patryk Kionka (87 min. Daniel Machał), Radosław Geniusz, Paweł Mendzik (72 min. Kacper Łukasik), Jakub Miller, Beniamin Kożuszek (61 min. Mateusz Dąbek), Dawid Przybilla, Michał Fudali

Rezerwowi: Szymon Kauffmann, Wojciech Kijonka