W 4.kolejce zabrzańskiej Serie C nasze rezerwy mierzyły się u siebie z drugą drużyną Sokoła Łany Wielkie. Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego należy do wyrównanych, może lekką przewagę w posiadaniu piłki mają nasi zawodnicy.

Najwięcej zamieszania pod bramką Sokoła z naszej strony w pierwszej połowie robią Michał Zieliński i Krzysztof Kościółek, jednak po ich akcjach brakuje celnego strzału na bramkę rywali lub na wysokości zadania stoi goalkeeper przeciwnika.

W końcu w naszym polu karnym zdaniem sędziego rywala fauluje Tomasz Sokołowski, a arbiter wskazuje na wapno. Zawodnik Sokoła II podchodzi do piłki, chciał przechytrzyć Rafała Russina uderzeniem w środek bramki, jednak nasz bramkarz wyczekał zamiary strzelca i pewnie złapał piłkę i nadal mieliśmy wynik 0:0.

W 30 minucie spotkania z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkowuje Grzegorz Przybyła, a piłkę w siatce umieszcza Michał Zieliński, 1:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i oba zespoły do szatni schodziły przy prowadzeniu Naprzodu II.

O drugiej połowie meczu nie ma co się zbytnio rozpisywać, piłka znajdowała się głównie w środku pola, dużo walki z obu stron w tej części boiska, mimo to nie przenosiło się to na okazje bramkowe i obaj bramkarze byli w zasadzie bezrobotni.

Aż do 85 minuty, wtedy to Michał Zieliński wygrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem z Łan Wielkich i podwyższa prowadzenie na 2:0.

Dwie minuty później Dawid Płoński zagrywa piłkę z prawego skrzydła wzdłuż bramki rywali, a swoje w tej akcji robi napastnik naszej drużyny  grający z dziewiątką na plecach Marek Kapek, który umieszcza piłkę w siatce swoją teoretycznie słabszą lewą nogą, po tej akcji kibice zostali doprowadzeni do euforii, bo wiadomo było, że bramka Marka Kapka dała pierwsze zwycięstwo rezerw, w tym sezonie. Po dzisiejszy boiskowych wydarzeniach jesteśmy przekonani, że Żernica dzisiaj prędko nie zaśnie.

 

Naprzód II Żernica – Sokół II Łany Wielkie 3:0 (1:0)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 1:0 30 min. Michał Zieliński
  • 2:0 85 min. Michał Zieliński
  • 3:0 87 min. Marek Kapek

Żółte kartki: – – 19 min. Martin Franik, 46 min. Krzysztof Machaj

Czerwone kartki:

 

Naprzód Ii: Rafał Russin – Oskar Wiącek, Łukasz Nowak, Tomasz Sokołowski, Adam Sosna, Błażej Kluger (46 min. Dawid Płoński), Grzegorz Przybyła (70 min. Paweł Steuer), Adam Zieliński (80 min. Marek Kapek), Michał Zieliński (K), Krzysztof Kościółek (75 min. Kajetan Siedlecki), Sławomir Czekaj (60 min. Denis Erfurt)

Rezerwowi: Adam Bogacz, Mariusz Czuga

 

Sokół II: Dawid Ocham – Martin Franik, Daniel Gediga, Dawid Giel (K), Szymon Jamroś (72 min. Rafał Dobkowski), Adam Kozioł, Krzysztof Machaj, Dorian Kugel (78 min. Jakub Matysik), Maciej Michalski, Kamil Przybilla, Jakub Stepaniak

Rezerwowi: Rafael Foit, Rafał Chrzan, Kamil Król, Bartosz Rosołek, Piotr Straszek